Залізні троянди – наша відповідь їхнім «Сталевим орхідеям»

20.03.2011, 14:30 Просмотров: 4 130
У міському краєзнавчому музеї працює виставка, де ви можете побачити залізні троянди та інші дива..
«Троянда», метал, Г. Сметанко

У Кременчуцькому краєзнавчому музеї діє виставка, присвячена кременчуцьким жінкам. Тут представлені найрізноманітніші авторські роботи – від вишиванок до виробів з металу.  Лише тут ви можете побачити вкупі і милі сині волошки, вишиті «хрестиком», і справжнісінькі залізні троянди. Саме вони вразили нас найбільше.  Нагадаємо, виставка присвячена жінкам.  Жінок у нашому суспільстві заведено називати «милими, ніжними, турботливими» тощо. І раптом – залізні квіти, суворі бутони на незламних металевих стеблах.  Їх створив кременчуцький майстер Геннадій Сметанко.  Зробив це спеціально для жінок, і стверджує, що на залізні квіти його надихнули самі жінки: «Мої чоловічі роботи створені для вас, любі жінки. З кожним дотиком та з кожною посмішкою ви передаєте мені бажання робити все це для вас!»

Майстер Сметанко розповів, що насправді «жінки не лише ніжні, вони – залізні!». Сперечатися з художником ми не стали. Тим більше, тема «залізності» жінок неодноразово експлуатувалася митцями. Власне, якщо американці знімають фільм про незламних жінок – «Сталеві орхідеї» –  то чому б кременчуцькому художнику не створити залізний розарій?

Якщо ж залізо – не ваш метал, на цій виставці ви зможете надивитися на волошки, вишиті шовком, та на деревця, зроблені з різнокольорового бісеру. 
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх