Covid-19 в Україні/Кременчуці
Дані МОЗ України. Оновлення: 13.07.2020 09:40
Підтверджені:
Україна54133
Кременчук121
Хворі:
Україна26232
Кременчук2
Одужало:
Україна26503
Кременчук115
Померло:
Україна1398
Кременчук4

На місці майбутньої дороги на Полтавщині археологи виявили поховання скіфського часу

30.09.2019, 09:37 Переглядів: 3 434 Коментарів: 2

 

Львівські фахівці розпочали другий етап дослідження території

На території Кобеляцького району тривають археологічні розкопки. Науковці працюють на маршруті, де буде проходити нова цементобетонна дорога Дніпро-Решетилівка. Львівські фахівці розпочали другий етап дослідження території, повідомляє прес-служба Служби автомобільних доріг у Полтавській області.


Нині дослідження продовжуються поблизу села Підгора Кобеляцького району. Тут вже зафіксували вісім археологічних об’єктів: курганні насипи та окремі поховання. У поховальних спорудах та поблизу фахівці виявили фрагменти керамічних ліпних горщиків, мисок, крем’яний скребок, дрібні фрагменти кісток тварин.


- Були виявлені матеріали катакомбної та зрубної культур, матеріали скіфського та сарматського часу. На місці одного з курганів скіфського часу зі слідами давнього грабунку зафіксовано залишки двох кістяків - вельможі та, ймовірно, прислуги, - розповідає керівник проекту археолог Богдан Сало.


Днями археологічна експедиція розпочала другий етап дослідження території, якою проходитиме обхід Кобеляк. Науковці працюють над вивченням тимчасового житла XVII століття, в якому жили селітровари. Поряд знаходиться споруда, де у XVII-XVIII ст. виварювали селітру. 


- У цей період на Полтавщині було розвинене селітроваріння. Люди працювали на місці давніх курганів, де добували селітру. Остання була стратегічним матеріалом як один з трьох складників пороху, - пояснює Богдан Сало.


Поверхневе обстеження цієї території було виконано у 2009-2010 рр., коли розроблявся проект будівництва обходу м. Кобеляки. Підрядна організація, яка будує нову дорогу, допомагає археологам в роботі. Спочатку спецтехнікою знімається верхній шар ґрунту, далі фахівці продовжують вручну досліджувати територію.


- Ми вже не перший рік співпрацюємо з археологічними організаціями, оскільки для нас важливо розуміти, яка історія територій, де проходять наші дороги. Зараз розкопки проводяться в Чутівському районі на автошляху Київ-Харків та в Кобеляцькому районі на автодорозі Дніпро-Решетилівка. Під час будівництва цієї дороги аналогічні дослідження будуть проведені і в Решетилівському районі, - розповідає начальник Служби автомобільних доріг Володимир Трояновський.


Усі знахідки після камерального опрацювання та детального наукового вивчення будуть передані до Полтавського краєзнавчого музею ім. В. Кричевського.

компанія «Інтера Люкс»

Коментарі: 2

577
30 сентября 2019 10:25

Так вот чего дорога на Полтаву который год никак в районе развязки не достроится... Вазочки они там раскапывают))))


4 5
957
30 сентября 2019 10:41

Де дорога і розв'язка — нема грошей всі на розкопки пішли...


3 3

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:Вверх