Covid-19 в Україні/Кременчуці
Дані МОЗ України. Оновлення: 02.07.2020 08:50
Підтверджені:
Україна45887
Кременчук119
Хворі:
Україна24649
Кременчук7
Одужало:
Україна20053
Кременчук108
Померло:
Україна1185
Кременчук4

На Полтавщині знайшли жертовне поховання дитини

27.09.2019, 11:33 Переглядів: 5 769

 

Також археологи виявили сімейне поховання трьох людей

Зараз на Полтавщині тривають масштабні археологічні дослідження, у результаті яких виявили цінні знахідки, наприклад, сімейне та жертовне поховання. Про це повідомляє Vgorode.ua.


Дослідження «Рятівної археологічної служби» України проходять в зоні реконструкції автомобільної дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський на ділянці між Полтавою і Чутовим (від 356 до 385 км). Роботи проводяться спільно з КУ «Центр охорони та досліджень пам’яток археології» Полтавської облради. Основну увагу вчені приділяють курганам, саме у них археологи знайти кілька цікавих поховань.


 


Так, у двох насипах у селі Новофедорівка дослідники виявили групове (ймовірно, сімейне) поховання пізньоямного часу (кінець III — початок II тис. до н. е.). У чоловічому похованні знайшли кам’яну сокиру, у жіночому – бронзове скроневе кільце, а в дитячому – намисто з бусин і амулетів, які були виготовлені з іклів собаки або вовка.


 


Також неподалік були виявлені дві невеликі ями, які попередньо атрибутовані як жертовні. В одній з них знаходилося поховання дитини зі скребком в голові, а в іншій, приблизно в метрі від неї — горщик, без поховання.


Ще одне не менш цікаве поховання відноситься до інгульської катакомбної культури (перша половина II тис. до н. е.). Там археологи знайшли інвентар, який досить рідкісний для цього типу пам’яток — на дерев’яному блюді лежала товчена мінеральна посипка чорного кольору, всередину якої було покладено два астрагала (таранна кістка малої рогатої худоби).

Автор: Катерина Турубара Джерело фото: pl.vgorode.ua
компанія «Інтера Люкс»

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:Вверх