На Полтавщині знайшли жертовне поховання дитини

27.09.2019, 11:33 Просмотров: 5 416

 

Також археологи виявили сімейне поховання трьох людей

Зараз на Полтавщині тривають масштабні археологічні дослідження, у результаті яких виявили цінні знахідки, наприклад, сімейне та жертовне поховання. Про це повідомляє Vgorode.ua.


Дослідження «Рятівної археологічної служби» України проходять в зоні реконструкції автомобільної дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський на ділянці між Полтавою і Чутовим (від 356 до 385 км). Роботи проводяться спільно з КУ «Центр охорони та досліджень пам’яток археології» Полтавської облради. Основну увагу вчені приділяють курганам, саме у них археологи знайти кілька цікавих поховань.


 


Так, у двох насипах у селі Новофедорівка дослідники виявили групове (ймовірно, сімейне) поховання пізньоямного часу (кінець III — початок II тис. до н. е.). У чоловічому похованні знайшли кам’яну сокиру, у жіночому – бронзове скроневе кільце, а в дитячому – намисто з бусин і амулетів, які були виготовлені з іклів собаки або вовка.


 


Також неподалік були виявлені дві невеликі ями, які попередньо атрибутовані як жертовні. В одній з них знаходилося поховання дитини зі скребком в голові, а в іншій, приблизно в метрі від неї — горщик, без поховання.


Ще одне не менш цікаве поховання відноситься до інгульської катакомбної культури (перша половина II тис. до н. е.). Там археологи знайшли інвентар, який досить рідкісний для цього типу пам’яток — на дерев’яному блюді лежала товчена мінеральна посипка чорного кольору, всередину якої було покладено два астрагала (таранна кістка малої рогатої худоби).

Автор: Катерина Турубара Источник фото: pl.vgorode.ua
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх