Covid-19 в Україні/Кременчуці
Дані МОЗ України. Оновлення: 02.07.2020 08:50
Підтверджені:
Україна45887
Кременчук119
Хворі:
Україна24649
Кременчук7
Одужало:
Україна20053
Кременчук108
Померло:
Україна1185
Кременчук4

На Полтавщині археологи розкопали рідкісну мушлю та античні прикраси

10.07.2019, 15:05 Переглядів: 2 152

 

Завершила роботу V Міжнародна літня польова археологічна школа

5 липня у Більську завершила роботу V Міжнародна літня польова археологічна школа, повідомляють на сайті Історико-культурного заповідника «Більськ». У розкопках взяли участь більше 40 любителів древньої історії з Києва, Харкова, Дніпра, Черкас, Котельви та Слов’янська Донецької області. Крім того, до археологічних досліджень долучилися науковці та волонтери з Німеччини і США.


Роботи проводили на кількох археологічних пам’ятках. Зокрема, в урочищі Барвінкова гора, на території ґрунтового могильника епохи раннього залізного віку виявили та дослідили 18 поховань (1 – чоловіче, решта – жіночі та дитячі), а також 7 господарських ям. Серед знайдених артефактів: уламки глиняного ліпного посуду та античних амфор, бронзові сережки, античне склопастове намисто і навіть рідкісна мушля каурі.


Окрім розкопок в ур. Барвінкова гора учасники проекту проводили розвідки територією Більського городища, а також заклали розкоп на скіфському могильнику в ур. Безодня з метою перевірки даних геомагнітної зйомки.


Автор: Руслана Горгола Джерело фото: bilsk.com.ua
компанія «Інтера Люкс»
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:Вверх