Ціну на бензин відпустили

3.06.2005, 11:06 Просмотров: 1 670

Ціну на бензин відпустилиЕксперти прогнозують, що восени літр 95-го може коштувати чотири гривні.

Ціну на бензин відпустили

Бензиновий ринок заспокоївся і завмер. Поки що...

Міністерство економіки з 25 травня відмінило дію свого наказу, який встановлював граничні оптово-відпускні ціни на бензин і дизельне пальне. На думку нафтотрейдерів, це дещо заспокоїло ринок нафтопродуктів. А як запевняє перший віце-прем'єр-міністр України Анатолій Кінах, різких коливань цін на пальне до осені очікувати не варто. На запитання, якою буде ціна бензину восени, Кінах відповів: „Вона буде ринковою”.
Тим часом фахівець Міжнародного центру перспективних досліджень Віталій Лукович вважає, що в руках уряду замало ринкових чинників впливу на ситуацію, а мир між нафтотрейдерами і владою тимчасовий і тримається, так би мовити, 'на чесному слові'. Експерт каже, що впевнено можна говорити лише про те, що вартість бензину залишиться незмінною протягом червня. Але цілком можливо, що ближче до осені літр 95-го коштуватиме близько чотирьох гривень. Все залежатиме від подальших дій уряду.
У свою чергу влада намагається не допустити повторення бензинової кризи. Розглядається можливість створення державного резерву нафтопродуктів. Ведуться переговори щодо збільшення поставок нафти з Росії. Урядовці кажуть, що найближчим часом Віктор Ющенко та Володимир Путін підпишуть міжурядову угоду, яка дає змогу істотно збільшити експорт нафти з Росії в Україну. Досягнуто певних домовленостей з Казахстаном щодо добудови нафтопроводу 'Одеса-Броди' та закупівлі дешевої казахської нафти. Народний депутат Микола Рудьковський пропонує уряду і Верховній Раді знизити акцизи на бензин та дизельне пальне. Проте, що саме із запланованого вдасться зробити до осені, наразі спрогнозувати важко.<!-- http://www.telegraf.in.ua/buisiness/2005/06/03/555.html -->
 

Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх