Місце роботи – чужа квартира

27.05.2005, 09:05 Просмотров: 1 768
Зпочатку року злодії обікрали 183 кременчуцькі квартири. Приблизно стільки ж квартир стали місцем роботи крадіїв за відповідний період минулого року. Яка квартира доступніша та привабливіша для квартирного злодія? Як вберегти свою оселю та майно? Про це «Телеграфу» розповіли засуджений злочинець та правоохоронці..

“Заходжу через вікно, а виходжу через двері”

Фото: Дмитрий Бабец

Переважна більшість ув’язнених, які утримуються в установі виконання покарань № 69,  вже не вперше відбувають строк  саме за  крадіжки майна. За словами Олександра Тертичного, начальника УВП-69, із  1900 утриманців – 930 покарані згідно зі 185 статтею Кримінального кодексу, тобто за скоєння крадіжок. Тридцятидворічний Володимир Т.  вдруге у в’язниці, він вже відбув чотири роки цього строку. Володя потрапив за грати саме за квартирні крадіжки. Віддалення від мирського життя сприяло тому, що, сподіваємося, колишній крадій увірував у Бога і став дивитися на світ під іншим кутом. Можливо, саме тому він погодився розповісти “Телеграфу” про свою колишню професію, свої уміння та навички. Щоб ті, хто раніше через нього страждали і мали збитки, зрозуміли, як від таких, як він, захиститися.
- Як ви для себе визначали, яку квартиру можна виставити, а яку ні?
- У кожного є свій підхід. Я спеціалізувався на вікнах. Відкривати двері за допомогою спеціальних інструментів –  ніколи, якщо в тебе ломка. Цим ніколи займатися. Такий спосіб проникнення вимагає чимало часу. Я в основному дивився, не де які замки чи двері, а коли і як довго відчинене вікно.
- Яке вікно найдоступніше для вас?
- Не можу чітко сказати. Відбувалося так. Кудись ідеш, око вже саме помічає, де які вікна.
- На які вікна ви звертали увагу?
- На ті, що відчинені. Сьогодні іду – відчинене, завтра іду – відчинене. У той же самий час. Буває, що місяцями воно відчинене. Занавіски не зрушуються з місця.
- Фешенебельність фасаду для вас мала значення?

'ТелеграфЪ' спілкується у штабі колонії з професійним квартирним крадієм, який відбуває покарання в УВП-69
Фото: Дмитрий Бабец

- Звичайно. Дивлюсь, якщо стоять пластикові вікна, значить, певний достаток є, буде  що винести. Ці сучасні вікна, до речі, дуже часто нам допомагають у роботі. Справа в тому, що людям не завжди вдається підібрати вікно за розміром. В результаті, та чи інша частина пластикового вікна не зачиняється як слід. Буває, що люди прямо у вікно вставляють кондиціонери чи калорифери. Це теж для мене було вигідно.
- А зачинене пластикове вікно ви відчиняли з вулиці?
- Ні.
- А мені розповідали про випадки, коли між профілем та рамою просовували спеціальний дротик, натискали на визначені місця – там де з профілю у раму входить зажим – і шлях вільний?!
- Так можна зробити, але я на цьому не спеціалізувався. Як кажуть, досвід приходить з часом. А досвід базується на кількості справ, та на тому, що досвідченіші товариші з тобою діляться уміннями. А зараз такий час, що між крадіями-наркоманами чесності немає взагалі. Сьогодні я з кимсь щось викрадаю, а завтра він мене здасть з потрухами. Тому я в основному один ходив.
- А якщо у квартирі буде пес, це вас зупинить?
- Не було в мене такого. Правда, одного разу я перелякався, навіть дуже. Проник у квартиру, а там поводок собачий висить, той, що з шипами, для великого собаки. Але все обійшлося. Пса не було в квартирі.
- Чи стали б ви залазити у квартиру, якби знали, що там собака?
- Ні. Був у мене такий випадок, пропонували мені піти на дім у приватному секторі, де дві ручні собачки. Я побоявся.

Для крадія-спеціаліста поверх не має значення
Фото: Дмитрий Бабец

- Поверх для вас має значення?
- Для мене ні. Я висоту дуже люблю. Я спускався і з дев’ятого поверху, і з п’ятого.
- Є такі вікна, в які ви не можете потрапити. Вікна, що не зручно для вас розташовані?
- Хіба що у новобудовах, які поки що є лише у столиці, коли згори над вікном балкон нависає, а знизу його немає. Щоб у таке вікно потрапити, потрібне спеціальне обладнання альпініста. А якби я був альпіністом, нащо тоді мені красти.
- Коли ви вже  у квартирі, як ви визначаєтеся, де що взяти?
- Немає спеціального підходу. Найперше, що сидить у голові – коли повинні прийти господарі. Якщо існує ймовірність, що вони незабаром повернуться, то особливо не перебираєш.
- Але через квартирку не так просто винести, наприклад, телевізор?
- Все залежить від поверху та конкретної ситуації. Трапляється таке, що вхідні двері, зачинені на ключ ззовні, а зсередини квартири не відчиняються. А так я зазвичай заходжу через вікно, а виходжу через двері.
- Як сусіди реагують, коли помічають щось неладне у сусідній квартирі?
- Був у мене випадок, коли я спускався з п’ятого поверху, а нижче у молоді була гулянка. Вони побачили моє пристосування і зателефонували міліції. А в основному люди просто не звертають уваги чи бояться. Одного разу я дуже шумно проникав у квартиру, ламав вікна. Сусідам хоч би що.
- Отже, у вас були випадки і злому, не лише проникнення через відчинене вікно?
- Просто є такий наркотик, “винт” називається. Жахлива дуже річ, набагато страшніший за усілякі ширки.  Коли людина палить траву, у неї бувають ломки, але вона може себе контролювати. А коли  вживаєш ще й “винт”, то окрім думок про чергову дозу в голові нічого не має. Треба дістати гроші, спосіб тоді немає значення.
- А грати захищають квартиру?
- Не впевнений, просто я не пробував. Була думка розігнути їх домкратом. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх