У Дніпрі зловили африканську рибу

21.09.2006, 19:09 Просмотров: 1 347
10 вересня у Дніпрі під Комсомольськом іхтіолог рибінспекції Юрій Ярцев спіймав рибку. Але не просту.

Рибу-хижака тиляпію в Європі вирощують замість коропів

Тиляпія відома тим, що при небезпеці ховає діточок у роті. Кременчуцька рибка виявилась 15 сантиметрів завдовжки. Її родички можуть набирати до 10 кілограмів ваги

10 вересня у Дніпрі під Комсомольськом іхтіолог рибінспекції Юрій Ярцев спіймав рибку. Але не просту, а тиляпію. Це хижачка із родини цихлідових. У природі вона живе в озерах і річках Африки та Близького Сходу.
Зображення тиляпій часто зустрічаються на стінах пірамід єгипетських фараонів. Саме двома такими рибками нагодував Ісус Христос людей під час відомої проповіді, що згадується у Біблії. Вчені вважають її спасінням людства від протеїнового голоду. Бо за рік з ікринки виростає кілограмова рибина. Зараз велика кількість рибних господарств Європи та Азії вирощують тиляпій навіть більше, ніж коропа.
 «За часів СРСР тиляпій випускали у Дніпровське водосховище для нагулу, – каже Юрій Ярцев. – Там багато «гарячих» стоків від підприємств, що дозволяють рибам виживати взимку (вони витримують температуру води не нижче 8 градусів тепла). Я вважаю, що саме звідти цей екземпляр і потрапив у наші води». 
Автор: konstantinov
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх