Прем`єр Тимошенко зіграла на руку директорці Костирі, або ще раз про шкільне харчування

8.04.2005, 10:04 Просмотров: 3 577
Два тижні не вщухає скандал, пов’язаний зі шкільним харчуванням – як з’ясувалося, комунальне підприємство “Об’єднання їдалень шкіл та учбових закладів” (директор В. Костиря) завозить продукти до шкільних їдалень за найвищими у місті цінами. Торгова націнка завищується необгрунтовано. У зв’язку з високою ціною, розміри шкільної котлети зменшилися з обов’язкових 50 грамів до 35-40 гр.
Директор “Об’єднання...” В. Костиря стверджує, що всі “залишки” м’яса (у тому числі і весь 2-й сорт) з’їдають собаки, які охороняють “Об’єднання...”
Фото: Дмитрий Бабец

Два тижні тому “ТелеграфЪ” надрукував матеріал “До шкільних їдалень завозять найдорожчі продукти. Кому це вигідно?” (№ 12, стор. 8-9). Матеріал викликав неабиякий резонанс. Читачі зверталися до редакції з проханням повідомити, чи вирішила міська влада проблему цін у шкільних їдальнях? Чи зменшаться вони? Чи з’ясували компетентні органи, чому директору  “Об’єднання...” В. Костирі  дозволяють продавати продукти для дітей за такими завищеними цінами? І кому з представників влади це вигідно? А головне – чи знайдуть для дітей іншого, більш відповідального годувальника?
“ТелеграфЪ” підготував відповіді. Почнемо з найголовнішого – хто годуватиме дітей надалі?

“ОБ’ЄДНАННЯ...” І НАДАЛІ ГОДУВАТИМЕ ДІТЕЙ ЗА НАЙВИЩИМИ ЦІНАМИ

Годувальником залишається те саме “Об’єднання...” – незважаючи на всі виявлені порушення. Угода між “Об’єднанням...” та Автозаводським райво діє до 1 лютого 2005 року. Термін дії, в принципі, скінчився.  31 березня мав пройти тендер – з метою визначення наступного “годувальника” для школярів Автозаводського району. Заявки на участь подали два претенденти – КП  “Об’єднання...” та  ТОВ “Почин”.  Але тендер не відбувся.  Як повідомила секретар тендерного комітету Автозаводського райво  Ірина Білокопитова, тендер перенесено на невизначений поки що термін. Причина перенесення  -  доручення Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко про призупинення тендерів до затвердження законопроекту, який регламентує нову процедуру їх проведення.

ХТО ПОСТАЧАЄ ПРОДУКТИ “ОБ’ЄДНАННЮ...”?

На прес-конференції, яка пройшла 18 березня у міськвиконкомі, журналісти запропонували директору “Об’єднання...” В. Костирі назвати постачальників, у яких підприємство закуповує такі дорогі харчі? Пані назвала фермера Іванова Івана Івановича з Омельника і повідомила, що “Об’єднання...” купує у нього бичків уже вісім років.  Кореспонденти “Телеграфа” з’ясували (через запит до сільради), що такого фермера не існує. І цін, за якими він нібито продає м’ясо “Об’єднанню...”, теж не існує.
Сьогодні ми знаємо більшість реальних  постачальників “Об’єднання...”. За поданням Автозаводської райради, це: фірма “Світанок”, птахофабрика “Росія”,  ТОВ “Океан”, фірма “МІГ”, ЗАТ “Ізумруд”, ПСП “Майбородівське” та інші. Більшість із цих підприємств продають свою продукцію у кременчуцьких магазинах. І за значно нижчими цінами, ніж ті, за якими “Об’єднання...” завозить ті самі харчі до шкіл. Звідки ж така різниця  у цінах?

ЗВІДКИ ТАКІ ДОРОГУЩІ ПРОДУКТИ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ?

А справді, звідки? Візьмемо, наприклад, птахофабрику “Росія”. Добре  відоме у місті підприємство. Більше половини супермаркетів реалізують його продукцію. І в жодному з них  курятина з “Росії” не продається за ціною 28 грн. за кіло – як продавало  її “Об’єднання...” школам. І курячі яйця з “Росії” коштують максимум 3.70 грн. А “Об’єднання...” завозить їх школам за 5-7 грн. Якщо “Об’єднання...” чисте, виходить, це “Росія” саме для дітей завищує ціну на яйця?
Повірити у це складно. Особливо, коли пригадати, що птахофабрика “Росія” орендує у “Об’єднання...” чималу площу під склад – 171,30 кв. м. Орендар, як відомо, завжди диктує власні умови.  Ну неможливо повірити, що нещасне “Об’єднання...” полюбовно здає нахабній  “Росії” в оренду приміщення, а потім – знову полюбовно - купує у неї дорогущі яйця. Простіше повірити, що “Росія” за домовленістю продає “Об’єднанню...” (можливо, навіть як орендну оплату?)  найдешевші яйця. А  “Об’єднання...” потім накручує на них астрономічні націнки.
До речі, на момент написання першого матеріалу про шкільні їдальні орендна  угода між “Об’єднанням...” та “Росією” не пройшла узгодження у міському Фонді майна. Можливо, тому, що сторонам важко перевести десятки яєць у квадратні метри?

ЧИ ЗМЕНШАТЬ ТОРГОВУ НАЦІНКУ НА ПРОДУКТИ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ?

Сьогодні “Об’єднання...” все ще продає школам продукти за старими – зависокими -  цінами. Виконком Кременчуцької міськради прийняв рішення (№ 275, 28.03.05.) підготувати проект рішення про затвердження єдиної торгової  націнки для шкільних їдалень. Проект має бути розроблений до 20 квітня. Виконавець – управління розвитку підприємництва та  торгівлі міськвиконкому (начальник управління Л. Жорняк).
Треба сподіватися, управління розробить справедливу націнку для шкільних їдалень. Сподіваючись на це, не варто забувати, що чоловік начальника управління пані Жорняк – приватний підприємець пан Жорняк -  орендує на взаємовигідних  умовах у “Об’єднання...” виробничі площі під магазин та склад. Знову таки, на момент написання першого матеріалу про шкільне харчування угода оренди не пройшла узгодження у міському Фонді майна. Але, як стало відомо “Телеграфу”, того ж тижня, коли вийшов матеріал, представники ПП Жорняк Валерій Олексійович  подали документи на узгодження до Фонду майна. Оперативно реагує ПП Жорняк.

КОМПЕТЕНТНІ ОРГАНИ ВЖЕ ПЕРЕВІРЯЮТЬ “ОБ’ЄДНАННЯ...”

Собака Люська на місці злочину, дійсно, їсть. Але не м’ясо 2-го сорту, а суху булочку. Навіщо ж директор компрометує безневинну собачку?
Фото: Дмитрий Бабец

Губернатор Полтавщини пан Бульба поставився до публікацій щодо шкільного харчування серйозно. За його наказом створена спеціальна комісія для перевірки діяльності структур, що забезпечують шкільне харчування - у тому числі і “Об’єднання...”.  Минулого тижня обласна комісія працювала у Кременчуці. За попередньою інформацією, ціни та торговельні націнки на харчові продукти визнані  зависокими. Це не остаточні висновки. Надалі “ТелеграфЪ»  повідомить читачам офіційні  результати проведеної перевірки.
Кременчуцькі ж компетентні органи – прокуратура та податкова інспекція – мовчать. І, наскільки відомо, не рвуться перевіряти, чому школярам завозять такі дорогі продукти. 
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх