У Полтавській ОДА обговорили забезпечення учасників АТО землею, підтримку підприємств і покращення медицини

26.03.2018, 17:37 Переглядів: 2 768

Сьогодні на апаратній нараді вирішували питання, пов’язані із виділенням землі учасникам АТО. Прозвітували про роботу Полтавської торгово-промислової палати за 2017 рік. Також обговорили стан децентралізації заходів із надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД.


 

Про стан забезпечення учасників АТО та членів сімей загиблих земельними ділянками доповідав начальник ГУ Держгеокадастру у Полтавській області Вадим Чувпило:


 


— Пріоритет роботи управління — сприяння в отриманні земельних ділянок учасникам АТО. Це ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, що знаходяться на території області. Наразі до Головного управління подали більше 15 тисяч заяв. Позитивно розглянули — 8686.


Полтавська область займає п’яте місце в Україні щодо площ виділення земель учасникам АТО. Також запроваджена робота щодо резервування земельних ділянок та надання їх виключно учасникам АТО та членам родин загиблих в АТО військовослужбовців. Відповідні доручення дали структурним підрозділам управління у районах та містах обласного значення. Їх зобов’язали взяти на контроль надання земельних ділянок, які зарезервовані, та надалі їх резервувати.


— На сьогодні 80% учасників АТО забезпечені ділянками. Не тому, що ми не маємо резерву. А тому, що заявки на отримання надходять поступово, поетапно. Важливо, що їх погоджують органи місцевого самоврядування. Тому важко буде чужій людині переконати ці органи надати ділянку саме їй, а не тій людині, яка живе й працює в даній місцевості, — наголосив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.


Із загальної площі зарезервованих земель залишилося не розподілених майже 1067,3 га.


Голова Полтавської ОДА Валерій Головко вважає за необхідність розробити загальний реєстр забезпеченості учасників АТО землею:


 


— Полтавщина максимально забезпечує учасників АТО, має п’яту позначку у загальному рейтингу. Але це мене не задовольняє, я запропонував відновити загальний реєстр забезпеченості учасників АТО земельними ділянками. Думаю, це буде дієвий крок, який дасть можливість прозоро подивитися на ситуацію.На нараді прозвітували про роботу Полтавської торгово-промислової палати за 2017 рік та намітили завдання на 2018 рік.


 


Серед 27-ми регіональних торгово-промислових палат Полтавська за сумарними показниками роботи займає 10 місце. Одним із завдань палати є представлення інтересів своїх членів у комунікації із владою, захист прав та відстоювання інтересів бізнесу на міжнародному рівні. Також члени палати надають цінові довідки, експертизи та безкоштовні консультації.


— Завдання на наступний рік: збереження ринків збуту продукції в рамках Світової організації торгівлі, подолання звуження ринків збуту продукції у країнах Митного союзу та країнах СНД. Також пошуки нових зовнішніх ринків та розширення ринку в Україні, — розповів очільник Полтавської торгово-промислової палати Володимир Олійник.


 


Про стан децентралізації заходів із надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД звітував директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак:


— Наразі основні зусилля Департаменту направлені на забезпечення надання комплексної лікувально-діагностичної допомоги ВІЛ-інфікованим хворим та її децентралізації. У реалізації заходів з протидії ВІЛ/СНІДу область впродовж останніх років досягла успіхів: на 11% знижено темп поширення ВІЛ-інфекції, а доступ до консультацій і обстеження розширили на 25%.


Основні завдання децентралізації заходів із надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД: розширення доступу до обстеження, підвищення швидкості тестувань на захворювання, доступність медичної допомоги та її покращення.


Продовжують удосконалення інформаційної системи управління у сфері ВІЛ. Завдяки діяльності спеціалістів Департаменту Полтавська область внесена у перелік регіонів, де запровадили Єдину електронну систему епідеміологічного та клінічного моніторингу поширення ВІЛ-інфекції. Комп’ютерним обладнанням забезпечили 44 робочих місця лікувальних закладів.Прес-служба Полтавської ОДА

Автор: прес-служба
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Твоя влада:

Проект «Твоя влада» - офіційна сторінка Полтавської обласної держадміністрації

«ТВОЯ ВЛАДА». ПРО ПРОЕКТ

Комунікаційні майданчики розвиваються з неймовірною швидкістю. Обласна влада повинна користуватися ними для ефективного зв’язку з мешканцями Полтавщини.

Відкритість — є одним із головних пріоритетів Полтавської ОДА. Наша структура працює над цим, щоб якомога ефективніша налаштовувати зв’язок з усіма жителями нашої області.

Прес-служба Полтавської ОДА намагається по максимуму використовувати наявні наразі майданчики для комунікації: газети, телебачення, живе спілкування з людьми. Але вже очевидно, що велику частину інформаційного поля зараз займає саме онлайн.

На початковому етапі ми налагодили комунікацію через соціальні мережі: почали інформувати користувачів «Facebook» та «Twitter» про нашу діяльність та робити все можливе, щоб спілкування було діалогом, а не монологом.

Наступний крок — це більш ефективне інформування полтавців про нашу діяльність через інтернет-видання. Полтавська ОДА активно співпрацює з цим видом медіа. Зараз ми відкриваємо проект «Твоя влада», щоб мати можливість показати роботу обласної влади, провести читача коридорами ОДА, познайомити з її працівниками.

Ми готові до діалогу з кожним. Готові до діалогу з Тобою. Тому що ми — Твоя влада.

Прес-служба Полтавської ОДА

Читайте також:Свіжий випуск (№ 11 від 14 березня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх