Чому не видають довідку про склад сім'ї, якщо є борг за квартиру?

7.11.2011, 13:20 Просмотров: 4 381 Комментариев: 2

Запитуйте-відповідаємо

«У мене був борг за ексвитрати. Зараз я оформлюю субсидію, щоб і далі не накопичувати борги. Звернувся за довідкою з місця проживання до абонвідділу управляючої компанії «Добробит», що у Крюкові. Довідку не видавали, вимагали погасити борг. На чому базується така вимога товариства «Добробит»? Чи законна вона?».

 

Анатолій, із звернення до редакції


За коментарями «ТелеграфЪ» звернувся до Валентини Міненкової, директора ТОВ «Добробит», на яку, відповідно до угоди з виконкомом, покладена видача довідок мешканцям  про склад сім'ї та з місця проживання.


- А що нам робити, якщо один мешканець платить, інший не платить, а загальний борг мешканців перед ТОВ «Добробит» складає 3,5 мільйони гривень? Ви ж у магазині нічого в борг не берете? - спочатку відповіла запитанням на запитання пані Міненкова.


Проте назвати закон (чи підзаконний акт), який дозволяє управителям житла впливати на боржників за допомогою невидачі довідок, вона не змогла. І згодом сказала наступне:
- Довідки на субсидію ми людям видаємо, навіть якщо в них є борг. Для мешканців комунального фонду, який ми обслуговуємо, такі довідки безкоштовні. Для мешканців приватного сектору - послуга платна, тариф затверджений виконкомом. Якщо в жильців виникають проблеми з отриманням довідок, нехай звертаються до мене, будемо розбиратися окремо по кожній ситуації.

 

Від редакції. Вимога «спочатку гроші - потім довідка» є  протизаконною. До того ж, якщо йдеться про отримання субсидії (а оформити її можна навіть тоді, якщо є борг за квартиру), то ненадання такої довідки є порушенням статті 46 Конституції України, яка гарантує право на соціальний захист. Тому, якщо довідку не видають, радимо зробити наступне:


1. Звернутися письмово по довідку до керівника управляючої компанії, вказавши на ваше порушене право. Обов'язково зареєструвати звернення або надіслати його замовленим листом.
2. Оскаржити дії посадових осіб управляючої компанії в управлінні житлово-комунального господарства (воно зобов'язане контролювати дії управителів житла). 
3. Можливо, достатньо буде усного звернення. Контактні телефони:
3-83-47, 3-80-25 - директор ТОВ «Добробит» Міненкова Валентина Іванівна
3-10-13 - директор ТОВ «Житлорембудсервіс» Бондаренко Олександр Вікторович
2-12-06 - приймальня начальника УЖКГ Олександра Любенка

Теги:

Комментарии: 2

0
10 ноября 2011 11:59

Законодательство Украины не предусматривает право ЖЭКа не предоставлять информацию в связи с имеющейся задолженностью за коммунальные услуги.
Более того ЖЭК нарушает ст.9, 29 Закону України «Про інформацію».
Статья 9. «Право на информацию»
Каждому гражданину обеспечивается свободный доступ к информации, касающейся его лично, кроме случаев, предусмотренных законами Украины.
Статья 29. «Доступ к открытой информации»
Доступ к открытой информации обеспечивается путем:
непосредственного ее предоставления заинтересованным гражданам, государственным органам и юридическим лицам.
Ограничение права на получение открытой информации запрещается законом.

0
0
27 декабря 2011 14:29

Уважаемый автор статьи!!!
Вы указали номера телефонов 3-83-47, 3-80-25 - директор ТОВ «Добробит» Вы сами пробовали туда хоть раз дозвониться. У меня например за месяц ни разу не получилось. Как и в диспетчерскую службу ТОВ «Добробит» тел. 3-82-12. Так что нечего людей обманывать.

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Читайте также:Вверх