Коли розпочинати підготовку до НМТ 2025

29.10.2024, 15:30 Переглядів: 791 Р

 

Як і в декілька минулих років, у 2025 році стандартизовані вступні іспити до університетів будуть проходити в оновленому форматі ЗНО – у вигляді національного мультипредметного тесту (НМТ). Багато майбутніх випускників і випускниць шкіл уже почали готуватися до важливого екзамену, але значна частина одинадцятикласників ще навіть не замислюється над цим тестом і своїм майбутнім.

У цій статті ми розкажемо більше про НМТ, а також про те, як має відбуватися підготовка до НМТ 2025. Можливо, цей текст допоможе вберегти багатьох школярів та їхніх батьків від стресу.

НМТ 2025: що відомо?

У 2024 році національний мультипредметний тест був (з певними відмінностями) схожий на тестування попередніх років. Іспит мав такий вигляд:

  • комп’ютерний формат тесту в спеціально облаштованих (як технічно, так і з погляду безпеки) аудиторіях;
    проходив повністю в один день (на відміну від класичного ЗНО, яке проходило в окремі дні з кожного предмета);
  • складався з 4 шкільних дисциплін: 3 обов’язкових (українська мова, математика, історія України), 1 – на вибір;
  • були відсутні розгорнуті завдання відкритої форми (наприклад, написання власного висловлення з української);
  • іспит був розділений на 2 блоки по 120 хвилин (на кожен з 4 предметів – 60 хвилин).

На щастя для майбутніх учасників, НМТ виглядає дещо спрощеною версією ЗНО, адже містить менше завдань із кожного предмета. Проте це також означає більшу ціну кожної помилки! І саме тому варто дуже постаратися, щоб підготуватися якісно та скласти іспит успішно.

Зараз ще не відомо, як виглядатиме НМТ 2025. Проте з огляду на заяви представників освітньої сфери можна припустити, що тест не матиме значної відмінності від формату попередніх років.

Підготовка до НМТ: що потрібно врахувати?

Під час НМТ перевіряється, як учень засвоїв знання зі шкільної програми. Щоб позбавити себе стресу та максимально оптимізувати процес підготовки, майбутньому учаснику НМТ варто дотримуватися таких правил:

  • Проглянути програму іспиту. На сайті УЦОЯО можна знайти теми та терміни, які точно будуть виноситися на іспит.
  • Проаналізувати власний рівень знань і амбіції. Розуміючи це, дитина зможе правильно скласти доцільний (та реалістичний) план підготовки.
  • Навчатися регулярно. Оскільки якісно опанувати 4 предмети – це доволі складне завдання, варто розподілити свій час таким чином, щоб підготовка була максимально комфортною та ефективною.
  • Постійно практикуватися. Що більше завдань подібної до іспиту форми буде виконувати дитина під час підготовки, то краще вона розумітиме структуру екзамену та запам’ятовуватиме пройдений матеріал.
  • Займатися за коректними та актуальними джерелами.  Інакше можна, як мінімум, втратити пару балів на НМТ, а як максимум – зіпсувати собі плани на подальше навчання.

Так коли все ж таки потрібно починати підготовку?

Складність підготовки до НМТ буде залежати від часу, що залишився, та рівня знань, який має дитина. Оскільки знайти потрібні джерела та організувати власну підготовку можуть далеко не всі школярі, багато хто вирішує записатися на курси. Ці курси пропонують структурований підхід і якісні навчальні матеріали.

А одними з найкращих в Україні на цей момент є курси, які організує дистанційна школа «Оптіма». Результати НМТ її учнів є одними з найвищих в усій країні, а сама школа пропонує курси різної тривалості: 2, 3, 6, 9 місяців чи навіть 2 роки.

Тож не важливо, чи ви хочете повністю та ґрунтовно пройти матеріал, чи просто освіжити власні знання перед іспитом, комфортний підхід із заняттями онлайн у малих групах, сучасними матеріалами, постійною практикою та аналізом помилок дасть можливість підготуватися цікаво та ефективно. Ну а якщо ви вирішили підготуватися самостійно, розпочинайте якомога раніше та дотримуйтеся вищевказаного алгоритму. Успіхів вам на іспиті!

Автор: на правах реклами
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 32 від 8 серпня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх