Навіщо Слідчий комітет Російської Федерації порушив справу проти Гриценка?

27.07.2018, 17:56 Переглядів: 1 549

 

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти лідера партії «Громадянська позиція», екс-міністра оборони України Анатолія Гриценка. Відповідна інформація розміщена на сайті СК РФ. Цікаво, що епізод, який намагається закинути Анатолію Гриценку слідство РФ стався 4 роки тому.

Мова йде про он-лайн конференцію на ТСН.ua від 16 липня 2014 року. В ефірі українського телеканалу екс-міністр оборони Анатолій Гриценко розповідав про адекватну реакцію, яку має продемонструвати Україна у відповідь на вторгнення російських військ, окупацію Криму та початок російсько-української війни на Донбасі.


«Противник зупиниться тоді, коли він зрозуміє, що втрати для нього неприйнятні. Ось зараз поранені й убиті йдуть в українські сім'ї, а вони повинні йти і в російські родини теж. І якщо підривають полотно залізничне і пускають під укіс наші поїзди, то так само російські потяги з бойовою технікою, яку підтягують, повинні йти під укіс. Значить, потрібно діяти на території Російської Федерації. Війна - то війна всіма доступними засобами», - заявив Гриценко.


Через чотири роки після цього телевізійного ефіру в Росії вирішили відреагувати на слова Анатолія Гриценка.


За версією Слідчого комітету РФ, «Гриценко виступив з публічним закликом до здійснення терористичної діяльності на території Російської Федерації шляхом підриву залізничних поїздів».


 

Скрін-шот з сайту Слідкому РФ


Раніше Слідком РФ порушив справу проти Гриценка у грудні 2017 року за нібито заклики до тероризму 2 липня 2017 року в ефірі телеканалу «112 Україна». Тоді, коментуючи підрив у Києві 27 червня автомобіля, в якому загинув командир спецпризначення Головного управління розвідки Міноборони Максим Шаповал, Гриценко поклав відповідальність за це на Москву і заявив про необхідність відповісти на «демонстративні, показові і нахабні вбивства українських офіцерів».


Нова кримінальна справа стосовно Гриценка об'єднана зі старою в одне кримінальне провадження, екс-міністрові заочно оголошено звинувачення.


Сам Анатолій Гриценко відповів на ці абсурдні звинувачення на сторінці Facebook.


«Саме так «наші діди воювали», відбиваючи віроломний напад фашистських окупантів - вірно, громадянин Путін? Проти мільйонів фронтовиків та партизан в тилу ворога теж справи порушуватимуть? Ну-ну. І друге - у всьому світі терористами визнають тих, хто збиває цивільні лайнери, вбиваючи сотні невинних людей. Хто травить нишком хімічною зброєю. Хто підриває жилі будинки, розпалюючи війну в Чечні. Про них, безбашених та безжальних, не забудьте!», - написав Анатолій Гриценко.


В “Громадянській позиції” пов’язують активність Слідчого комітету Російської Федерації з наближенням Президентських виборів в Україні. Цілком очевидно, що кремлівський режим буде намагатися ліпити образ терориста із кандидата, який є зовсім небажаним у білокам’яній, водночас з проросійських претендентів намагатимуться зробити миротворців.


“Анатолій Гриценко поповнив список “терористів” в кремлівській інтерпретації, в якому перебувають Сенцов, Балух і ще десятки і сотні наших співвітчизників. Очевидно, що на носі вибори, а в Москві зовсім не бажають, щоб до влади в Україні прийшов принциповий, проукраїнський політик, який не дозволить здати український інтерес на відміну від нинішніх можновладців. Але, кремлівські технологи вкотре прорахувалися — ця справа матиме прямообернений результат — український народ навчився правильно реагувати на російські маніпуляції та пропаганду”, - вважає голова Полтавської обласної організації партії “Громадянська позиція” Василь Перепелиця.


 

Анатолій Гриценко та Василь Перепелиця

Автор: на правах реклами
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 47 від 24 листопада 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх