За квітень Полтавська область отримала від «Укрнафти» близько 5 млн грн рентних платежів

26.06.2018, 13:41 Переглядів: 934

Цьогоріч за квітень 2018 року в місцеві бюджети Полтавської області надійшло 4,8 млн грн з ренти «Укрнафти».

 

Протягом квітня компанія сплатила до державного та місцевих бюджетів різних рівнів 606,6 млн грн рентної плати за користування надрами за зобов’язаннями. Відповідно до закріпленого в законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу, 30,3 млн грн надійшло до обласних, районних та місцевих бюджетів різних рівнів. Від початку року до бюджетів усіх рівнів «Укрнафта» вже сплатила в цілому 2,4 млрд грн рентної плати, зокрема 118,3 млн грн до місцевих бюджетів.


ТОП-3 областей, громади яких отримують найбільші надходження з ренти «Укрнафти», залишається незмінною: Сумщина – 12,9 млн грн, Івано-Франківщина – 6,9 млн грн, Полтавщина – 4,8 млн грн.


5% рентних платежів за квітень 2018 року, які надійшли до бюджетів областей, районів та місцевих громад:


Сумська область – 12,9 млн грн


Івано-Франківська область – 6,9 млн грн


Полтавська область – 4,8 млн грн


Чернігівська область – 2,9 млн грн


Львівська область – 2,2 млн грн


Харківська область – 0,5 млн грн


Дніпропетровська область – 0,08 млн грн


Чернівецька область – 0,02 млн грн


Нагадуємо, що принцип розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу передбачає перерахування 95% рентних платежів до загального фонду державного бюджету, а 5% – до місцевих бюджетів. При цьому 2% доходів від ренти спрямовують у районні бюджети, а 3% – до бюджетів міст обласного значення, бюджетів об’єднаних територіальних громад за місцем видобутку природних ресурсів. Таким чином, механізм розподілу ренти дає можливість громадам отримати частину доходів від видобутку нафти та газу.


За попередніми оцінками, 2018 року «Укрнафта» сплатить близько 5,5 млрд грн ренти, а, отже, до бюджетів областей, районів та громад мають надійти біля 270 млн грн доходів від рентних платежів.Прес-служба ПАТ "Укрнафта"


Автор: на правах реклами
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 47 від 24 листопада 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх