Зарплата в "конвертах": Реалії та перспективи.

7.04.2005, 15:04 Просмотров: 1 499
В Полтаві, на черговому засіданні прес-клубу ринкових реформ, що відбувся у приміщенні редакції газети "Зоря Полтавщини" було розглянуто досить цікаве питання: "Зарплата в "конвертах": реалії та перспективи". На ньому були представники Обласного Пенсійного фонду, Полтавської ради приватних підприємців, ДПІ у м. Полтаві та представники регіональних засобів масової інформації. Останнім часом в нашому місті склалась тенденція несплати або сплати мінімальної суми податків із виплаченої заробітної плати громадянам.

В Полтаві, на черговому засіданні прес-клубу ринкових реформ, що відбувся у приміщенні редакції газети 'Зоря Полтавщини' було розглянуто досить цікаве питання: 'Зарплата в 'конвертах': реалії та перспективи'. На ньому були представники Обласного Пенсійного фонду, Полтавської ради приватних підприємців, ДПІ у м. Полтаві та представники регіональних засобів масової інформації. Останнім часом в нашому місті склалась тенденція несплати або сплати мінімальної суми податків із виплаченої заробітної плати громадянам. Але ж слід нагадати, що 75% податку з доходів громадян зараховується до бюджету міста, а це - кошти на утримання закладів освіти, культури та охорони здоров'я.
Аналіз податкової звітності приватних підприємців показує, що значна їх кількість намагається приховати реальні доходи своїх найманих працівників, показуючи у відповідних звітах, як правило, мінімальну заробітну плату. Зрозуміло, що досить мало людей в наш час погодиться працювати повну зміну на зарплату 170 грн. на місяць. Крім того, далеко непоодинокі випадки, коли підприємці взагалі не укладають трудові договори зі своїми працівниками. При збільшенні загальної кількості приватних підприємців на спрощеній системі оподаткування та фіксованому податку по ДПІ у м. Полтаві на 596 осіб за 2004 рік, ріст числа їх найманих працівників складає 1019 осіб, що в 1,7 рази більше. При цьому сплата податку з доходів найманих працівників збільшилася тільки в 1,1 рази. Взагалі податкове навантаження приватних підприємців по ДПІ у м. Полтаві складає 1,3 коп.(при середньому по Полтавській області 2,6 коп., а по Україні - 4,7 коп.). При цьому у Гадяцькій ДПІ - 49,6 коп. Котелевській -75,2 коп. Коментарі тут зайві. Цифри красномовно ілюструють 'бажання' приватних підприємців міста сплачувати податки .
Загалом по ДПІ у м. Полтаві перебуває на обліку 19 062 приватних підприємця, із них сплачують податки 17 990 осіб, або 93%. Приватні підприємці, які ухиляються від сплати податків та інших обов'язкових платежів, обкрадають не тільки свою країну, а і своїх працівників, які залишаються соціально незахищеними та не зможуть отримати відповідну їхньої праці пенсію.
Управлінням оподаткування фізичних осіб ДПІ у м. Полтаві постійно проводиться комплекс заходів, спрямованих на виявлення та упередження таких порушень. Відповідно до Указу Президента, кількість планових перевірок суб'єктів підприємницької діяльності чітко обмежена. Тому більшість таких заходів має виключно профілактичний характер.
З підприємцями, які намагаються порушувати податкове законодавство, насамперед, проводиться ДПІ у м. Полтаві роз'яснювально-просвітницька робота. Роз'яснення стосуються деяких аспектів податкового законодавства та важливості співпраці податкової служби з платниками податків, спрямованої на економічний розвиток нашої країни.

Відділ взаємодії із ЗМІ та
громадськістю ДПІ у м. Полтаві 
Автор: sokolov
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх