Кременчуцьких ППСників засудили за побиття помічника нардепа

5.07.2012, 09:23 Просмотров: 3 906 Комментариев: 16

Кожному з них призначили по 3 роки тюрьми. Правоохоронці не згодні з рішенням суду та подають апеляційну скаргу

Фото: obozrevatel.ua

 

По три роки позбавлення волі призначив Автозаводський районний суд двом колишнім працівникам кременчуцького батальйону патрульно-постової служби (45-річному та 34-річному міліціонерам) – їх звинуватили в перевищенні влади при затриманні помічника народного депутата. Це сталося три роки тому, ввечері 20 квітня 2009 року. Як уже повідомляв «ТелеграфЪ», у центрі Кременчука патрульні міліціонери затримали двох чоловіків. З цього моменту в свідченнях сторін конфлікту починаються розбіжності. Так, за версією правоохоронців, чоловіки були п’яні та брутально лаялися. На зауваження міліціонерів та у відповідь на запитання «що за згорток у руці?» один з них почав погрожувати стражам порядку проблемами на роботі.

 

Потерпілий же (як з’ясувалося пізніше – помічник народного депутата України від Партії регіонів), навпаки, заявив, що вони з товаришем поводилися пристойно. Проте їм заявили, що їх затримають та доставлять у райвідділ. Питання «на якій підставі?» розлютило міліціонерів і далі пролунала фраза «ти що, найрозумніший?» Під’їхав «бобик», і затриманих повезли в райвідділ.

 

Саме на його території, за свідченням потерпілого, на нього й напали ППС-ники. У своїй заяві чоловік написав, що один з міліціонерів примушував його визнати свою вину, але на суді вже відмовився від цих слів. Свідчення щодо обставин побиття сумбурні – важко визначитися де, коли, хто та як наносив удари. Потерпілий каже, що його затягли в двір райвідділу та кинули в бокс для автівок. Підсудні та свідки-міліціонери з райвідділу заявляють, що ворота в двір та бокси ввечері були зачинені.

 

ППС-ники розповіли, що чинно-мирно вивели затриманих по одному з «бобика» та завели до приміщення райвідділу. І це можна було б підтвердити або спростувати – якби зберігся запис з камери відеоспостереження на дворі відділку. Але вони зберігаються в архіві лише один місяць, а працівники відділу внутрішньої безпеки, що проводили перевірку, чомусь вирішили його не дивитися…

 

Товариш потерпілого не заявляв про насильство чи перевищення повноважень міліціонерами. Він пам’ятає з цієї історії тільки те, що друга до райвідділу завели двоє міліціонерів (хто саме – не може сказати) та приставили до стіни. Коли він підійшов до нього і запитав «що сталося», той відповів – його побили міліціонери. Після цього помічника нардепа зачинили в камері, а його друг поїхав додому. На ранок чоловік повернувся та відвіз товариша додому. Через день той звернувся до правоохоронців із заявою про побиття.

 

Від пропозиції слідчих пройти судово-медичну експертизу потерпілий категорично відмовлявся. Це стало однією з причин, через яку йому відмовляли в порушенні кримінальної справи. Пізніше обстеження зробили, і експерт встановив, що чоловіку нанесли легкі тілесні ушкодження (струс головного мозку, гематома на потилиці, забиття нирки).

 

Служба внутрішньої безпеки, перевіряючи дій міліціонерів, теж не виявила їхньої вини. Проте у вироку суду зазначено, що результати цих перевірок підтверджують причетність ППС-ників до скоєння злочину.

 

Суд дійшов висновку, що правоохоронці вчинили суспільно небезпечний злочин, дискредитували звання міліціонера, а їх перевиховання можливе лише в умовах ізоляції від суспільства. До того ж, суд вирішив позбавити їх звань старшини та прапорщика міліції. Кожного з них засудили до трьох років позбавлення волі (мінімальний строк покарання, що передбачає ч. 2 статті 365 Кримінального кодексу України).

 

Вирок ще не набрав законної сили, і колишні ППС-ники зараз знаходяться на підписці про невиїзд. Їх захисники подають апеляційну скаргу. 

 

ПО ТЕМІ:

Кременчугских ППСников судят за избиение помощника народного депутата

Автор: konstantinov
Теги: суд

Комментарии: 16

2 861
5 июля 2012 09:39

Весь шум, як видно, через те шо підкринули ПРавильного ПОМІЧНИКА депутата, і тут ймовіно без впливу самого депутата не обійшлось. Звертає на себе увагу той факт шо не відразу зняли побої, так як, можливо, їх і не було, а виявлені потім "гематоми" результат можливо "...подскользнулся, упал, потерял сознание, очнулся...". ІМХО ПСники не винні

0
0
5 июля 2012 09:44

\нарушение правил комментирования\ ... .

0
0
5 июля 2012 09:56

Показательно будет ППСникам! ато они думают что они ВСЕВЫШНИЕ ПРАВИТЕЛИ мира сего...и все им можно...НЕТ!

0
3 496
5 июля 2012 10:10

ППС конечно у нас безпредельщики,пару раз меня тоже хотели забрать в свой райотдел CC,и я просто чудом этого избегал или деньгами или связями..,это притом что я вообще не пьющий человек.Хотя считаю вина не совсем доказана...

0
372
5 июля 2012 10:13

70% с ППС города давно должны сидеть в тюрьме!!!!

0
0
5 июля 2012 10:26

Хоть бы это был прапорщик ***.Такой м...дак,не раз слышал что руки распускает.Ведет себя как хамло.Давно его не видно,может его и прикрыли

0
0
5 июля 2012 10:30

Скоро настанет время побития депутатов не только беспредельными пепсами ... .

0
0
5 июля 2012 11:33

Нормальный срок для ппс-ников, пускай посидят - потом не захочеться людей обижать! Не раз видел как ппс-ники руки распускают!

0
445
5 июля 2012 11:42

Цитата: SRT88
SRT88:Сегодня, 09:56
Показательно будет ППСникам! ато они думают что они ВСЕВЫШНИЕ ПРАВИТЕЛИ мира сего...и все им можно...НЕТ!

Ага! Они более разборчивее станут: кого можно бить, а кого в опу целовать

0
3 315
6 июля 2012 00:00

Тут палка в двух концах. Если бы избили кого нить из нас, то ничего и не было бы. А тут видишь ли, помощник депутата. Кстати, а чем он помогает депутату?

Согласен с предыдущим оратором.

0
0
6 июля 2012 10:05

во как, выполнение своих обязанностей уже преступлением стало. Вот бандюки возрадуются. smile

0
1 662
6 июля 2012 14:14

«Може, и нас всех повесят, чтобы нас знали и не трогали?» - из выступления кременчугского депутата"... даешь фото неприкосновенных на всех столбах по городу!!!!! wink,конечно и ППС ребята бывают стремные, но и помощников депутатов не мальчики божьи одуванчики,"шел из библиотеки уронил книжку, забрали ППСники" wink wink

0
0
7 июля 2012 14:59

о чем тогда говорить о простых людях, заберут, побьют и признаешься во всем что угодно...

0
0
7 июля 2012 23:18

И еще одна очередная статья,доказывает то что в нашей "державе" все решает ранг человека...избили б эти ППС-ники простого бомжа-им бы ничего не было,а так как помошник депутата-то срок дали!!!

0
0
8 июля 2012 08:03

ещё одна граматейка. Не избили, а применили меры физического воздействия, к лицу нарушающему общественный порядок и не реагирующему на замечания. Не реагируюшему. Понятно ? Запиши себе там что бы не забыть. Сами же вопите на улице..Помогите..убивают..милиция!!! Потом приходят на "Телеграф" - с-ууу-к-иии !!! ))))

0
0
9 июля 2012 22:49

нет не понятно,можешь еще раз написать? с-ууу-к-иии !!! ))))

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх