Гуртове – чортове: що «накрутили» будинкові лічильники газу у Кременчуці

12.03.2018, 10:01 Просмотров: 5 844 Комментариев: 14

 

Лише один із 670 багатоквартирних будинків вклався в соціальну норму споживання газу за підсумками 2017 року. Такою є статистика обліку газу за будинковими приладами. Чи вигідно платити за будинковими лічильниками газу? Аби відповісти на це питання, «ТелеграфЪ» запитав у ПАТ «Кременчукгаз» дані споживання на одну людину за даними будинкових приладів обліку за минулий рік

Наразі, за даними підприємства, у місті ведеться облік за 670 будинковими лічильниками. Нам надали показники будинкових приладів обліку у «пікових» будинках, з мінімумом та максимумом споживання. Картина, яку ми побачили, на жаль, далека від ілюзій про те, що лічильник «один на всіх» спонукає до економії та є вигідним. Наразі норматив споживання газу для споживачів, які користуються лише газовою плитою, складає 3,3 кубічного метра на людину. Саме на цю норму споживачам нараховується і субсидія. Усе, що понад норму, оплачує споживач додатково зі свого гаманця. Проте лише один (!) із 670 багатоквартирних будинків вклався у соціальний норматив. Це соціальний гуртожиток за адресою: вул.Гагаріна, 24, призначений для тимчасового проживання. Сюди потрапляє доволі різний контингент мешканців. Природно, що умови тимчасового житла не налаштовують готувати на загальних кухнях гуртожитку.


Наблизився до соціального нормативу й будинок №28 на вулиці Лесі Українки. Найвитратнішим виявився будинок №60 на вул. Київській.
Дані споживання у розрізі будинків із мінімумом та максимумом (за 2017 рік) представлені у таблиці та на діаграмі (внизу).


Адреса  споживання (куб м на людину)
ГАГАРІНА, 24 3,30
Л. УКРАЇНКИ, 28 3,37
В. ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТІВ, 6А 4,33
ГАГАРІНА, 26 4,58
КВТ. 287, б.16 4,73
І. МАЗЕПИ, 67 4,81
ГЕРОЇВ УКРАЇНИ, 9 4,96
КВТ. 101, б.3 5,04
Л. УКРАЇНКИ, 65 5,13
Л. УКРАЇНКИ, 47 5,25
СЕРЕДНІЙ  ПОКАЗНИК 6,36
ПЕРШОТРАВНЕВА, б.40 7,36
О. БІЛАША, 8 7,50
ТАРАСА БУЛЬБИ, 20 8,13
Л. УКРАЇНКИ, 17/11 8,16
КИЇВСЬКА, 60 8,18


Із чим пов’язані перевитрати, що в деяких будинках у 2,5 раза перевищують норму? У міськгазі якихось особливих причин у цьому не вбачають. Керівник ПАТ «Кременчукгаз» Богдан Оксененко запевняє, що на підприємстві звертали увагу на «пікові» перевитрати, перевіряли кожен будинок на витоки. Не знайшли ні витоків, ні інших технічних причин, що призвели до завищених показників лічильників. Пан Оксененко зауважує, що причиною перевитрат газу можуть бути й застарілі прилади з низьким коефіцієнтом корисної дії (ККД) у квартирах споживачів. Але найбільше «звинувачує» занижену урядом норму споживання газу (без приладів обліку).


- Соціальні норми занижені. З цим зараз погоджується навіть Кабінет міністрів. Нещодавно я брав участь у нарадах, які проводили регуляторна служба, НКРЕКП, саме говорилося про те, що соціальна норма нереальна. І зараз розглядаються різні варіанти щодо перегляду норми, але проекту рішення ще немає, - каже Богдан Оксененко, керівник ПАТ «Кременчукгаз».


Як ми писали раніше, нині низка газових операторів оскаржує в суді норму 3,3 кубометра на людину, встановлену КМУ. І, як бачимо, будинкові лічильники – на боці міськгазів.


До речі, у 2016 році більшість встановлених на той час лічильників показала економію, але й норма на той час була 4,4 куб м газу на людину.

Як КМУ змінював норму споживання газу (на одну людину, на плиту)

  • 6 куб м – фактично до 1.02.16. р.
  • 3 куб м – з 6.05.15 р (згодом ця норма була скасована у суді, через що виник «борг Яценюка» - додаткові нарахування в платіжках)
  • 4,4 куб м – з 1.02.16 р. до 18.08.17 р.
  • 3,3 куб м – чинна норма, з 19.08.17 р.


На іншій діаграмі представлене середнє помісячне споживання у цих же будинках за минулий рік. Тут ми бачимо «піки» споживання:

  • у січні - 8,05 куб м на людину (це був найхолодніший місяць року);
  • у жовтні - 8,59 куб м на людину (початок опалювального сезону з середини місяця);
  • у квітні - 8,11 куб м на людину (кінець опалювального сезону, саме квітень-2017 видався дуже холодним).

Піки споживання у ці місяці, імовірно, можна пояснити тим, що деякі споживачі й досі запалюють газові конфорки, щоб погрітися.


Що маємо у підсумку?

Гуртове – чортове: будинковий облік себе не виправдовує (якщо брати до уваги інтереси споживачів, а не газових монополістів). І навряд чи спрацюють заклики до економного споживання. Найкращий аргумент – коли ти контролюєш своє власне споживання, а не сподіваєшся на совість сусіди.


Пощастило тим споживачам, до яких у 2017 році газовики не дісталися з будинковими лічильниками. Так, 121 будинок планували обладнати приладами обліку у 2018 році. Однак встановлювати їх припинили, бо на це тепер потрібна згода мешканців (відповідно до змін, внесених до Закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу»).


Богдан Оксененко зауважує, що не в усіх будинках технічно можливо встановити будинковий прилад. А в деяких випадках недоцільно: якщо більшість споживачів встановила індивідуальні прилади обліку. Через ці причини підприємство планує за три роки обладнати індивідуальними приладами 14 123 абоненти (до 2021 року, коли облік для споживачів, які користуються лише газовими плитами, стане обов’язковим). Проте НКРЕКП ще не затвердило інвестиційну програму підприємства на 2018 рік.


У 121 будинку, де можливий будинковий облік, «Кременчукгаз» і не планує поки що індивідуальні лічильники, бо джерела фінансування чітко не визначені.


705 будинків
у місті обладнані будинковими приладами обліку, із них 670 будинків фактично у системі обліку (частина лічильників ще не експлуатується)


1354 багатоквартирні будинки
наразі нараховується у Кременчуці (за даними УЖКГ). Частина з них - з електроплитами. Таким чином, будинковим обліком газу охоплено більше половини будинків із газовими плитами.


До уваги читачів

«ТелеграфЪ» просив у ПАТ «Кременчукгаз» дані споживання за минулий рік по всіх будинках, обладнаних приладами обліку. Натомість інформацію нам надали вибіркову. Зрозуміло, що газовому монополісту невигідно давати цю інформацію, бо будинкові лічильники мотають явно не на користь споживачів. Проте ми хочемо мати повну картину обліку. Більшість споживачів користується системою ЄКС від фірми ВАС: там є можливість подивитися статистику. Будь ласка, надішліть нам статистику по вашому будинку (якщо він не потрапив до цього огляду). Ми хочемо зібрати найбільш повну базу даних. 


Повідомте дані в будь-який зручний спосіб:

- у коментарі під цим матеріалом

- на електронну адресу автора: t.donchеnko88@gmail.com

- в особистому повідомленні автору - Тетяні Донченко - із сайту telegraf.in.ua.Комментарии: 14

1 663
12 марта 2018 11:00

У меня есть минимум двое знакомых, которым счет на оплату газа выставляют согласно норм потребления. При этом на домах установлен газовый общедомовой счетчик. 

Такое обстоятельство говорит о том, что потребление газа согласно общедомового счетчика ниже, чем по нормам потребления всех жильцов дома. Вот такая горгазовская хитрожопость...


+10
1 599
12 марта 2018 11:19

В детстве буратино был любимым мультиком,страна дураков и все такое,сегодня я живу в этом мультике в этой же стране!


+26
335
12 марта 2018 11:42

Ставьте счетчик в квартире и не переплачивайте.


+10
337
12 марта 2018 12:10

У меня квартирный счетчик на 4 человека в месяц показывает 3-4 куба в месяц на всех. Думаю 3,3 куба на человека тоже завышено. А то что общий счетчик дает такие показания, говорит о том, что люди не обращают внимания на общественное, а реализуют свои потребности за счет других. Кто греется газом, кто самогон гонит с учетом, что другие оплатят. Колхоз никогда не заканчивался ничем хорошим.


+24
349
12 марта 2018 12:19

С газом понятно. А с водой? В доме, водоконал, установил общедомовой счётчик, притом, что во всех квартирах установлены сётчики воды. Ждём конца месяца. Что покажет в итоге? Будем посмотреть. Есть постановление, что без согласия жильцов установка общедомового газового запрещена. А водяного? 


+9
711
12 марта 2018 12:44

Цитата: YURIY

С газом понятно. А с водой? В доме, водоконал, установил общедомовой счётчик, притом, что во всех квартирах установлены сётчики воды. Ждём конца месяца. Что покажет в итоге? Будем посмотреть. Есть постановление, что без согласия жильцов установка общедомового газового запрещена. А водяного? 

 

Насчет счетчика воды все как раз наоборот: он обязателен к установке. Взаимоотношения с потребителями регулируются другим законом "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання". Ведь вопрос-то том, что вода (в отличие от газа) может использоваться на общие потребности дома. И плюс могут быть утечки в виде потопов в подвале, о которых как раз и заставит задуматься домовой счетчик


+8
875
12 марта 2018 12:52

Цитата: YURIY

С газом понятно. А с водой? В доме, водоконал, установил общедомовой счётчик, притом, что во всех квартирах установлены сётчики воды. Ждём конца месяца. Что покажет в итоге? Будем посмотреть. Есть постановление, что без согласия жильцов установка общедомового газового запрещена. А водяного? 

Будете за хитрожопих соседей с магнитом платить.Бывал несколько раз в доме по киевская 60 и каждый раз в нескольких подъездах был ощютим запах газа при входе, горгаз не слышит, пронюханные наверное.


+5
349
12 марта 2018 13:53

Спасибо за разяснеия. Выходит, что обслуживающая компания не отвечает за утечки воды. Да и за хитрожопых соседей отвечать прйдётся. Но ведь и водоконал,по результатам данных счётчиков должен обрвщать внимание на расход и количество проживаемых. И что, вламываться в квартиры и проверять на наличие магнитов? И полевалбщиков клумб вроде бы и нет. Но посмотрим, какой будет результат. Одно понятно, что постащики и облуживающие никто нехочет отвечать, а тарифы повышают. И что из этого следует?


+1
131
12 марта 2018 14:56

3,3 куба и так завышеная норма. Семья из 2-х человек - 5 кубов за месяц. Это при том, что плита использовалась интенсивно. Дайте задачу, а графики и показания можна какие хочешь сочинить.


+3
523
12 марта 2018 15:09

Цитата: barmaleykin1

В детстве буратино был любимым мультиком,страна дураков и все такое,сегодня я живу в этом мультике в этой же стране!

Нет. Это больше похоже на "Незнайка на Луне". Такое ощущение, что автор в машине времени был переброшен из 64-го года на 50 лет вперед.
Это - о нас.
Всё - о нас...


+6
21
12 марта 2018 15:46

Не знаю, у кого как, а вот у меня в январе и феврале по 4 и 6 кубов газа (пишу об индивидуальных счетчиках). Тупо приготовление еды и обычный.чайник. Летом по 2-3 куба. У некоторых знакомых та же фигня. У моей мамы "по разному горит" в зависимости от газ.плиты (почему-то на немецкой БОШ тепла меньше, а на лет.кухне еще советская плита стоит, и на ней чайник закипает гораздо быстрее, х.з. почему так). У брата тоже 10 кубов, хотя обычно 4-6... Одним словом - зима...


+5
711
12 марта 2018 17:26

Цитата: YURIY

Спасибо за разяснеия. Выходит, что обслуживающая компания не отвечает за утечки воды. 

 

Как раз обслуживающая и отвечает, но не водоканал. Но заставить ответить могут только сами жильцы - то бишь совладельцы дома, этот термин здесь больше подходит.


+1
411
12 марта 2018 21:29

Я так розумію, що якщо встановили будинковий лічильник, то "всьо"? Ніхто встановлювати поквартирні лічильники не збирається? А який процент квартир в будинку потрібен, щоб відмовитись від будинкового лічильнику (хай рахують по нормі) і чи взагалі можливе це?


+3
201
13 марта 2018 23:14

Цитата: ozki
У брата тоже 10 кубов, хотя обычно 4-6... Одним словом - зима...

возможно зимой калорийность газа снижается, бодяжат его, вот и расход увеличивается...


+1
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх