Списки сімейних лікарів. Визначайтеся

25.12.2017, 08:37 Просмотров: 37 086 Комментариев: 4

 

У кременчуцьких поліклініках з’явилися списки сімейних лікарів, з якими пацієнти мають у 2018-му підписати декларацію на обслуговування

Керівник Кременчуцького міського управління охорони здоров’я Дмитро Петращук повідомив, що у кременчуцьких поліклініках та Центрах первинної медико-санітарної допомоги вже вивісили для ознайомлення списки сімейних лікарів, з якими кременчужани мають у 2018-му підписати декларацію.


«ТелеграфЪ» обійшов колишні поліклініки і переконався, що списки дійсно вивісили. Ми зібрали їх до купи, щоб вам було зручніше дивитися та порівнювати. Перед вами перелік сімейних лікарів по місту, а не лише на вашій дільниці, тож можете пошукати знайомі прізвища та поцікавитися новими.


Нагадаємо: з січня 2018-го року інститут дільничних лікарів з поліклінік офіційно піде у небуття. Замість звичних дільничних лікарів запрацює інститут сімейних лікарів. Власне, вже зараз дільничних лікарів немає, залишилися лише дільничні педіатри.


Також звертаємо увагу читачів на важливу деталь: поліклініки з 2018-го року втрачають свій звичний статус, вони набувають статусу медзакладів другого рівня – тих, де ведуть прийом вузькопрофільні фахівці (кардіолог, невропатолог, уролог тощо).


 


Зверніть увагу – наразі у кожній колишній поліклініці працює дві установи – власне поліклініка і Центр первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). Саме у ЦПМСД пацієнти отримують первинну медичну допомогу – ту, яку раніше надавали дільничні. І потрапити безкоштовно на прийом до вузькопрофільного фахівця наразі можна лише за направленням сімейного лікаря, який працює у ЦПМСД.Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) запевняє, що послуги ЦПМСД та сімейних лікарів, що там працюють, будуть для пацієнтів 100-відсотково безоплатними, бо їх у повному обсязі оплачуватиме держава.


А ось як буде з послугами вузькопрофільних фахівців із поліклінік, ще невідомо. Ми звикли, що у поліклініках приймають безкоштовно, а вже у лікарнях починають вимагати гроші. Натомість поліклініки, за схемою медреформи, переходять на вторинний рівень, а за тією ж медреформою, послуги медзакладів вторинного та третинного рівня будуть повністю платними.


Це – в теорії. А наразі ніхто, ані керівник міськздороввідділу, ані керівники поліклінік, не можуть чітко відповісти на це запитання.


Тож поки що варто запам’ятати єдине: до сімейного лікаря ходимо на прийом безкоштовно. І аналізи, на які він виписує направлення, робимо безкоштовно.


Тому повертаємось до списків сімейних лікарів, що з’явилися у колишніх поліклініках.


 


Щоб було зрозуміліше, що за списки перед вами, та які функції матимуть лікарі, зазначені у них, «ТелеграфЪ» поставив кілька запитань фахівцю. На наші запитання відповідає Ольга Гордієнко – заступник головного лікаря КНМП “Центр ПМСД №1” (комунальне некомерційне медичне підприємство “Центр первинної медико-санітарної допомоги №1” (колишня поліклініка №1):


- Пані Ольго, це списки сімейних лікарів вашого медзакладу?
- Так, це списки лікарів КНМТ “Центр ПМСД №1”, але правильно вони називаються не сімейні лікарі, а лікарі загальної практики-сімейні лікарі. Скорочено ми пишемо: лікарі ЗПСЛ. Те саме стосується і медсестер – це медсестри ЗПСМ.


- З лікарями, зазначеними у списку (тут їх 16), пацієнти зможуть у 2018-му підписати декларацію про обслуговування?
- Так.


- Щоб працювати з пацієнтом, лікар має зареєструватися в електронній системі МОЗ eHealth та отрмати електронний підпис. Ваші лікарі зареєстровані у системі?
- Так, всі наші лікарі вже зареєстровані у системі eHealth і більшість із них вже отримали електронний підпис, який треба мати для виписування електронних рецептів. Звісно ж, наш Центр ПМСД №1 теж зареєстрований у системі.


- Пацієнт може обрати будь-якого лікаря зі списку чи його закріплять за колишнім дільничним лікарем?
- За нормою медреформи, територіальна прив’язка зникне, тож пацієнт зможе обрати собі будь-якого лікаря зі списку.


- Коли пацієнти зможуть приходити для підписання декларацій з лікарями?
- Не можу відповісти на це запитання, це не моя компетенція, такі рішення ухвалюються на рівні Міністерства.


- Як пацієнти дізнаються про початок підписної кампанії?
- Ми плануємо попереджати їх через медсестер загальної практики-сімейної медицини. Адже маємо списки пацієнтів по дільницях.


- Що люди наразі мають робити зі списками сімейних лікарів?
- Вони отримали можливість знайомитися зі списками та приймати рішення і обговорювати його з лікарями. Ви ж розумієте, що лікар не може бути поза процесом вибору. Пацієнт має розуміти, що він повинен не лише обрати лікаря, а й отримати його згоду на обслуговування.


Мер про сімейних лікарів


 

Поточного тижня мер Кременчука Малецький зробив наступні заяви:


- Виходячи з того навантаження, яке на сьогодні мають сімейні лікарі, якщо таке навантаження збережеться і після підписання декларацій, вони зароблятимуть у межах 20 тисяч гривень на місяць, – сказав міський голова.


- З січня почнуть підписувати декларації, а сімейні лікарі запрацюють у липні 2018-го року, – сказав мер, відповідаючи на запитання журналістів про офіційний початок роботи інституту сімейних лікарів у Кременчуці.


Відповіді на найпоширеніші запитання:


- Чи ходитимуть сімейні лікарі на виклик, додому до пацієнта?
- Чіткої відповіді на це запитання нормативні матеріали медреформи не містять. Не можуть на нього відповісти і самі лікарі. Вони кажуть, що, скоріше за все, ходитимуть лише на вмотивовані виклики в межах своєї територіальної дільниці.
Територіальна дільниця – це дільниця в межах району, де працює лікар.
Вмотивований виклик матиме нормативні ознаки: тобто, які показники температури, тиску та загального стану пацієнта є підставою для виклику лікаря додому. Просто «мені погано» не спрацює.


- Платним чи безоплатним буде виклик сімейного лікаря додому?
- Офіційна відповідь на це запитання наразі відсутня. Достеменно відомо, що послуги сімейних лікарів будуть для пацієнта безоплатними, бо за них заплатять з держбюджету. Натомість ось типова відповідь сімейного лікаря, з яким спілкувався «ТелеграфЪ»: «Якщо я працюю у центральній частині міста, навряд чи я поїду на виклик до пацієнта у Крюкові чи на дальній Раківці, бо хто мені оплатить машину та пальне? А службові машини нам наче не передбачені. Тож якщо він хоче лікаря додому, міркуйте самі...»


- Де дізнатися про інших сімейних лікарів, крім тих, що працюють у поліклініці?
- У колишніх поліклініках, а нині Центрах ПМСД, ви можете дізнатися лише про сімейних лікарів, які працюють у цьому закладі. Шукати інформацію про інших лікарів доведеться самотужки, Центри ПМСД не зобов’язані надавати інформацію про всіх наявних у місті сімейних лікарів.


*Щоб збільшити зображення - натисніть на нього.

 

Теги:

Комментарии: 4

41
26 декабря 2017 18:15

Стаж далеко не показатель профессионализма некоторых врачей! А те, кто до 3х лет - это интерны. Многие из них вообще неведомо зачем в медицине. Знаю некоторых лично.


+19
338
28 декабря 2017 13:47

Уважаемая редакция, спасибо. Как всегда - вы на высоте, вопрос очень актуальный и востребованный. Особенно нравится то, доблестная медицина и сама не знает, что будет дальше с этой " реформой" Бедный наш народ...


+9
141
3 января 2018 13:31

Зачем изобретать велосипед ...

Чи ходитимуть сімейні лікарі на виклик, додому до пацієнта?
Конечно нет. Для этого должна быть платная скорая. Или соственным ходом на прием к терапевту или приемное отделение больницы.

Платним чи безоплатним буде виклик сімейного лікаря додому?
Он не должен вообще ходить по домам. Вызов любой мед помощи на дом платный или по страховке.

Де дізнатися про інших сімейних лікарів, крім тих, що працюють у поліклініці?
Всё сам. Кап страна - это полная свобода, в пределах закона. Сам ищи, сам думай, сам решай, сам неси ответственность за свои поступки и действия.


+2
2
29 марта 2018 15:59

Дорога редакція, будь ласка розмістіть інформацію про педіатрів.Я думаю, що багато батьків бажали б побачити цю інформацію!


+5
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Читайте также:

  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх