За прихисток переселенців хочуть подвоїти компенсацію

8.08.2022, 13:32 Переглядів: 1 742

 
Таке рішення наразі напрацьовує міністерство

Розмір допомоги на компенсацію комунальних платежів за безкоштовне розміщення внутрішньо переміщених осіб на опалювальний сезон планують збільшити вдвічі. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Наразі компенсація за безкоштовне розміщення внутрішнього переселенця за соціальною програмою «Прихисток» складає 14,77 грн на день. Надається вона лише в тому випадку, якщо розміщені внутрішньо переміщені особи не отримують державну допомогу на проживання і розмірі 2000 грн на дорослу людину та 3000 грн на дитину чи особу з інвалідністю.

Загалом за березень-червень власникам житла на часткову компенсацію витрат уже виділили понад 225 млн грн. Близько 137,3 млн грн з цієї суми – це донорська допомога.

- Українці безкоштовно прихистили сотні тисяч своїх співгромадян. Дякую прихисникам та прихисницям! Ви вражаєте небайдужістю та взаємодопомогою, - наголосив Олексій Чернишов.

Для участі в програмі з розміщення внутрішньо переміщених осіб потрібно:

  1. Внести інформацію про наявне житло на вебресурсі «Прихисток» - https://prykhystok.gov.ua/, якщо ви лише плануєте розмістити в себе переселенця.
  2. Не пізніше наступного дня після розміщення подати заяву до органів місцевого самоврядування, де зазначити дату поселення та дані заселених людей.
  3. Для отримання компенсації власник житла не пізніше ніж протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця має подати до ЦНАПу заяву за встановленою формою та пред’явити такі документи:
  • документ, який посвідчує його особу;
  • документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням, або документ, що підтверджує повноваження представника власника;
  • довідку внутрішньо переміщеної особи.
  1. До 20 числа кожного місяця на рахунок має прийти близько 450 грн компенсації за розміщення кожної особи.

Нагадаємо, 9 тисяч мешканців Полтавщини прихистили переселенців у своїх житлах.

Автор: Володимир Дмитренко
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 37 від 15 вересня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх