Кременчуцькі КрАЗи «Урагани» тепер на ювілейних монетах

11.10.2017, 11:33 Переглядів: 3 951

Кременчуцькі КрАЗи «Урагани» тепер на ювілейних монетах

До уваги нумізматів, замовити пам'ятну монету до 80-річчя заснування Полтавської області можна в Національному банку України

Від 10 жовтня вводиться в обіг пам’ятні монети «80 років Полтавській області» номіналом 5 гривень. За інформацією прес-служби музею грошей НБУ, монета продовжує серію «Області України».

 
Художник і скульптор Святослав Іваненко на реверсі монети зобразив герб. На аверсі - Спасо-Преображенська церква у с. Великі Сорочинці. Мурований храм, один із найкращих зразків церковної архітектури Лівобережної України стилю українського бароко початку XVIII століття, споруджено за гетьмана Данила Апостола. У той час Сорочинська резиденція виконувала роль неофіційної столиці гетьманської України. У 1809 році тут охрестили Миколу Гоголя.


З 1912 року свою історію мінерального курорту розпочинає Миргород. Зображення однієї з найцікавіших його споруд – будинок водолікарні (1914-1917) – також витиснено на монеті.

 

- Ліра, чорнильниця та перо підкреслюють значення Полтавщини у розвитку української літератури, адже це батьківщина Григорія Сковороди, Івана Котляревського, Миколи Гоголя, Олени Пчілки, Панаса Мирного, Олеся Гончара і Василя Симоненка.

Саме на Полтавщині, в Опішні, розташований один із найбільших осередків виробництва гончарної кераміки в Україні. Опішнянський куманець бачимо серед колосся, гарбуза, винограду та яблука, - йдеться у повідомленні.


Кременчуцький КрАЗ «Ураган», який представили у першій половині 2015 року, зображує сучасність Полтавщини.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 25 від 23 червня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх