Футболісти «Кременя» у результативному поєдинку завершили сезон

13.08.2020, 22:26 Переглядів: 2 684

Кременчуцька команда розпочинає нову сторінку своєї історії

Сьогодні, 13 серпня, міський футбольний клуб «Кремінь» завершив виступи у Першій лізі. Підопічні Сергія Свистуна у заключному матчі поступилися «Металісту 1925» з рахунком 4:2.

На цей матч кременчужани взяли експериментальний склад. Дозволивши ряду гравців відпочити кілька днів. Так вдома залишили голкіпера Андрія Олійника та кількох польових футболістів: Олександра Головка, Валерія Курелєха та Євгена Мурашова.

«Металіст 1925» - «Кремінь» - 4:2

Голи: Дерек 26, Шершень 29, Ямполь 38, Цвіренко 58 - Лобода 8, Кривенко 86

«Металіст 1925»: Бєліменко, Осман, Шершень, Цвіренко, Ченбай, Кольцов, Савін (Банасевич 80), Ямполь (к), Дерек (Давидов 78), Стороженко (Єрмоленко 59), Лукас (Коваленко 73). Запасні: Дьяков, Аніх Чідера. В.о. головного тренера: В'ячеслав Хруслов
«Кремінь»: Фастов, Бичков (к) (Черниш 46), Пилипенко, Дмитрієв, Клюс, Литвяк, Марчук, Лобода (Білоус 46), Фхакадзе (Бафталовський 46), Козлов (Кривенко 46), Сула. Запасні: Закорський. Головний тренер: Сергій Свистун

Попередження: Цвіренко 15, Шершень 19, Дерек 22 - Фхакадзе 36

Головний арбітр - Микола Кривоносов (Київ)

Асистенти арбітра - Віктор Матяш (Донецьк) та Валентин Куцев (Київ)

Четвертий арбітр - Дмитро Кривушкін (Харків)

Спостерігач арбітражу УАФ - Віктор Швецов (Одеса)

Кремінь з перших хвилин пішов в атаку: Лобода на 8 хв зумів з другої спроби пробити Беліменко. Однак Металіст 1925 зміг взяти гру під свій контроль. Спершу Дерек могутнім ударом струсонув поперечину, далі Савін невдало замкнув навіс Ченбая - на 26 хв Дерек точно пробив і-за меж штрафного - 1:1. Через дві хвилини Шершень класним ударом з лінії штрафного поклав другий гол у воротах Фастова. А Сабін під завісу тайму забив гол у роздягальню.

Останній тайм сезону команди зіграли на зустрічних курсах. Свої моменти не реалізували Ямполь, Цвіренко, Сула, Єрмоленко, Клюс, Фхакадзе. Взаємні атаки призвели по голу в кожні ворота за 45 хвилин. У харків'ян відзначився Цвіренко, а у кременчужан з рикошетом від штанги Олександр Кривенко - 4:2.

Пісяматчеві коментарі тренері Кременя та Металіста 1925

Сергій Свистун про рестарт чемпіонату та останній матч на посаді головного тренера «Кременя»

У матчі з «Металістом 1925» Сергій Свистун провів заключний матч на посту головного тренера МФК «Кремінь». Зауважимо, що Сергій Свистун став першим та останнім тренером муніципального футбольного клубу. Сергію Володимировичу довелося в кризовій ситуації готувати команду до чемпіонату. Нагадаємо, що взимку 2020 року на пост головного тренера був призначений Володимир Прокопіненко, але після його бажання покинути команду, «Кремінь» втретє очолив Сергій Свистун. Йому довелося з нуля будувати команду (в команді зі старого складу залишалося троє гравців не основного складу). Команду з місцевих гравців сформували майже за кілька тижнів, проте карантин вніс свої корективи й наставнику вдруге довелося перебудовувати команду за короткий термін.
?
- Гра сподобалася й водночас ні. Було багато помилок з нашого боку. Наче почали сміливо, потім помилки, які призвели до пропущених м'ячів. Але я все одно зайшов у роздягальню й привітав хлопців з закінченням чемпіонату. Задачу, яку ставили перед нами - виконали й залишилися у Першій лізі. Тепер треба продовжувати далі.
?
- Сергій Володимирович, після нового року Вам випала задача двічі будувати команду з нуля (до та після карантину-ред.). Як оцінюєте сезон після рестарту чемпіонату?
?
- Після карантину готувалися в турбо режимі. Весною також довелося будувати команду за умови тих умов, які в нас були (команда була на межі зникнення - ред.). Добре, що Сергій Володимирович (Сергій Ковнір новий власник клубу - ред.) взяв команду й побачили хоч якесь фінансування.

Дмитро Фастов не лише дебютував за Кремінь у матчі проти Металісту 1925, а й провів першу гру після 1,5 перерви (голкіпер не мав ігрової практики після отриманої травми)

Олександр Кривенко про матч з харківським Металістом 1925, дебютний гол та побажання вболівальникам

16 "Черкащина" 30 1 4 25 23-74 7

Матч у Харкові став заключним для «Кременя» у статусі муніципального клубу, після цього розпочнеться реорганізація клубу. В новому сезоні Першої ліги виступатиме ФК «Кремінь». У місті діятиме дитяча футбольна академія МФК «Кремінь» (підпорядкований Кременчуцькій міській раді, директор Андрій Недяк) та професійна команда ФК «Кремінь» (власник Сергій Ковнір).

Зауважимо, що «Кремінь» є першопрохідцем в українському футболі. У 2003 році був створений міський футбольний клуб, який фінансувався з міського бюджету. «Кремінь» як флагман у цьому питанні став експертом й не різко клуби з інших міст радилися з «Кременем» щодо нюансів юридичних та фінансових питань. Тепер «Кремінь» першим з українських клубів змінює з комунальної на приватну власність.