Не ковідом єдиним: вакцинація важлива для профілактики багатьох інфекційних захворювань

3.05.2021, 08:02 Переглядів: 1 415

 

У деяких медичних закладах Полтавщини рівень вакцинації населення у 3 рази перевищує середній по країні

Останнім часом світ спрямовує всі зусилля на боротьбу з пандемією коронавірусу: проходить вакцинація населення країн, ведеться масштабна інформаційна робота. Проте, інші інфекційні захворювання нікуди не поділись.


Так, у Полтавській області доступна вакцинація від 10 інфекційних захворювань: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та гемофільної інфекції.


Валентина Думенко, директорка обласного Центру дитячої імунології, зазначає:


Рутинна вакцинація у період пандемії COVID-19 не повинна ні призупинятися, ні відтерміновуватись. Інакше зросте кількість невакцинованих дітей і, відповідно, знизиться рівень колективного імунітету.


За І квартал 2021 року майже всі показники охоплення щепленнями в області вищі за середньодержавні. Приміром, у Хорольському, Зіньківському, Великобагачанському, Глобинському, Решетилівському, Гадяцькому ЦПМСД та ЦПМСД №2 Полтави показник вакцинації від кашлюку, дифтерії та правця у дітей перевищує середній по Україні показник удвічі, а подекуди й втричі.


Частина батьків досі має сумніви та підозри щодо вакцинації дітей, проте в цілому на Полтавщині довіра до вакцин зростає. Про таке стверджує КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради».

Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:Вверх