Школа №14 на межі закриття

13.09.2012, 15:32 Просмотров: 3 818 Комментариев: 10

Школа №14 на межі закриттяЗагалом у Кременчуці дві «зайві» школи, вважає міська влада

Або утискатися, або збільшувати благодійні внески в школах: інших варіантів для освітянської галузі наразі у виконкомі не називають.

 

Навчальний рік розпочався зі звістки про те, що шкіл у місті може стати менше. Мер Олег Бабаєв заявив пресі, що нині не є доречним існування двох закладів. Щоправда, чітко назвав лише один з них: заявив про намір закрити школу № 14, що на вулиці Гагаріна. Як вважають міський голова та його заступник з гуманітарних питань Віктор Калашник, існування цієї школи недоцільне: там навчається близько 200 учнів, яких зможе прийняти ліцей №11, що розташований поруч. Мер просить пресу не називати це скороченням, а вживає інший більш милозвучний термін: оптимізація. Та суть одна: заклад перестане існувати як школа. Чиновники вже надумали, як використати звільнене приміщення у центрі міста: віддати під муніципальний центр адміністративних послуг для підприємців. Проте мер Олег Бабаєв запевнив, що цьогоріч школа №14 працюватиме, а з нового бюджетного року буде прийняте остаточне рішення. «ТелеграфЪ» поцікавився в директора школи №14 Анатолія Ващенка, як він ставиться до заяви мера щодо імовірного закриття закладу.

 

– Я цю заяву особисто не чув. З мером на цю тему не спілкувався. Коли знатиму позицію з цього приводу, тоді даватиму інтерв'ю чи пояснення. Батькам я розповідаю, що рішення міської ради про закриття закладу немає. А відповідно до законодавства, ніхто не може закрити школу, крім депутатів міської ради. Якщо наповнюваність класів буде низькою, зрозуміло, що цей заклад буде нерентабельним, – ось, що сказав Анатолій Ващенко, уточнивши, що в школі на сьогодні 227 учнів, наповнюваність класів у середньому – понад 20 чоловік.

 

Іншу школу, яка на межі закриття, у мерії чітко не називають, хоча згадують школу №13, де невелика кількість учнів. Зауважимо, ця школа – теж у центрі. Ще раніше в мерії спливало питання і щодо школи №2, що на Ревівці: там теж невелика кількість учнів. Однак район знаходиться на околиці міста, і добиратися звідти в інші школи, особливо молодшим учням, буде дуже проблематично.

 

Мерська бухгалтерія

60 «зайвих» класів у кременчуцьких школах

Такими є підрахунки віце-мера Віктора Калашника: якщо 18 570 дітей (кількість учнів у всіх школах Кременчука) розділити на 30 (нормативну чисельність учнів у класі) – вийде 619 класів, а їх зараз 678. Якщо точніше, то на 59 класів більше. За інформацією пана Калашника,  «зайві» класи коштують бюджету 6 мільйонів гривень на рік. У той же час, борги за опалення закладів освіти складають нині 9 мільйонів гривень, і до кінця року не вистачає ще 24 мільйони.

«Чим більше ми відкриваємо класів, у яких немає достатньої кількості учнів, тим більші благодійні внески»
Про це заявив віце-мер Віктор Калашник. Він повідомив, що, згідно із законом, середня наповнюваність класів повинна становити 30 чоловік, а у Кременчуці – 27.
Заяви віце-мера, викликають, м'яко кажучи, здивування. По-перше, процитуємо ст. 14 Закону України «Про загальну середню освіту», пункт 1 її чітко говорить: «Наповнюваність класів загальноосвітніх навчальних закладів не повинна перевищувати 30 учнів.» Тобто менше – можна, більше – ні! Де віце-мер вичитав про «середню наповнюваність» і чому вводить в оману громадськість – залишається загадкою. По-друге, виникає питання: як можна встановити більший чи менший благодійний внесок, якщо він дійсно благодійний – тобто «хто скільки може»? Чітка сума – це вже як оброк на панщині. І яке відношення до суми внесків має мерія та як вони залежать від фінансування?
– Ми забираємо в інших дітей близько 6 млн грн, які держава на них виділяє, коли утворюємо класи, де 15 учнів замість 30. У нас залишається менше грошей для всіх дітей, які мають на них право. І ми не будемо фінансувати миючі засоби і так далі, – ось відповідь віце-мера.

 

P.S. «Економічна доцільність» – дійсно серйозний аргумент. Але чому б чиновникам не почати «з себе коханих»? За останні роки скорочень у виконкомі не було, а утримання чиновників міста та двох районів з усіма їхніми будівлями коштує бюджету 41 млн грн – такою була цифра при затвердженні бюджету міста. У той же час Мінфін передбачає іншу суму на чиновників Кременчука: 14 млн грн.

"Кременчуцький ТелеграфЪ" №36 від 6.09.12

Теги: школа №14

Комментарии: 10

489
13 сентября 2012 18:41

А с родителей берут на новые двери,окна и т.д..

0
0
13 сентября 2012 20:23

Пан Бабаєв-руки геть від школи №14! Відкрийте те,що Ви
хочете у приміщені "Мясної лавки",що в районі водоканалу.

0
0
15 сентября 2012 00:24

Плолне логичное решение, все знают, что представляет из себя эта школа-большая часть учеников0это бездари, которых выгнали из других школ!не в обиду никому

0
0
15 сентября 2012 14:48

Уважаемый котейка, наверное плохо вы знаете, что представляет собой эта школа, а бездари есть во всех школах. 14 принимает их, а потом из них настоящих людей воспитывает. И знания дает настоящие. А по ЗНО выпускники имеют еще и самые лучшие результаты по Кременчугу.

0
0
16 сентября 2012 16:31

Шановна Котейка! Мабуть Ви дуже тісно спілкуєтеся з учнями школи, чи дуже часто буваєте в школі, що так добре знаєте те, що "большая часть учеников0это бездари, которых выгнали из других школ".З цих слів, можна судити про те, як Вас виховали в тій школі, де Ви навчалися. І, мабуть, Ваші батьки не навчили Вас, що ображати і принижувати інших - це , принаймні, некультурно. Чомусь ніхто з 14 школи - ні діти, ні батьки, ні вчителі не ображають і не принижують інших, незважаючи на ту непросту ситуацію,що склалася з цією школою. Чомусь саме "бездари, которых выгнали из других школ" ста.ть переможцями конкурсу "Студент року", перемагають на міських та обласних конкурсах КВН, МАНівських робіт та інших. Погоджуюся з попереднім коментарем, щодо результатів ЗНО випускників цієї школи.


0
0
18 сентября 2012 08:36

Не дивлячись на те,що в школі 227 учнїв, про їх досягнення знають за межами країни!!!А про досвід вчителів та Їхнє добре ставлення до дітей і взагалі не треба казати!І якби Котейка вчилася в цій школі,то мала б "родословную", а не збирала"бруд на смітниках!"

0
307
20 октября 2012 22:40

Так ругнуться хочется на ту котейку.В этой школе прошло мое детство,моих братьев,моих детей,моих племянников,пошле школы 14-й все закончили вузы,без сала, как некоторые,очевидно,котейки..Теперь модно стало называть школы гимназиями,коллегиумами и прочим. А какие преподаватели там были-Курицкий,Кристалловская,Бубис,Бузько и много других.Только в моем классе было 6 отличников при выпуске.школа построена в 1949 году и помогал ее строить мостоотряд №1.На фоне разбомбленых домов она казалась нам просто дворцом.Когда посадят туда чиновников.это все равно что историю нашего города выбросят на помойку.Люди гордятся швоими школами.Вон в Солонице школа,там еще мой прадед учился 1870г.рожд. мы же хоть какие-то должны беречь традиции.А Калашникову все равно-он чужеродец в нашем городе.найдет более теплое место и смоется отюда.Где его уже только не носило.

0
0
19 ноября 2012 22:01

Да О!Б! одинаково, как дорого Кременчужанам И СШ №14, и в Великой Кохновке СШ №24 с печками и грубами (а кто там новую построит?) и уже за этот год разрушена школа "Юный натуралист" и разрушающийся военный госпиталь (пока он не его) и сожженный, "строителями часного стадиона", клуб "Железнодорожников" и "Детская морская" школа, и еле живой "Юный техник"(ценральный)и в этом году снесенный дом К.И. Бэра и тир в центральном парке и разрушающийся ДК КрАЗ. И разрушенное училище №16. Ему со Стасюком и их молодой команде нужны лишь деньги. У них же лица тифлоновые. На них же никогда не бывает искренности, сплошная маска лицемерия.

0
0
23 ноября 2012 10:40

А котейка наверное "старая дева" раз так детей всех называет. Тот кто имеет детей других бездпрями не назовет...

0
0
3 октября 2013 12:10

Батьки! Як закроють, треба дітей вести вчитися у М'ясну Лавку, що на Леніна

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Читайте также:

  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх