14-ту школу знищили, на черзі стоять інші, між тим влада уникає розмови в прямому ефірі

31.01.2013, 14:33 Просмотров: 5 537 Комментариев: 17

Про що мовчить влада?

Минулої п’ятниці кременчуцькі журналісти зібрались на телеканалі «Візит» поговорити про проблеми кременчуцької освіти. Це була програма «Наголос», вона йде у прямому ефірі – відповідно, кременчужани можуть на власні вуха почути відповіді посадовців. Можуть навіть спробувати їм зателефонувати та поставити запитання. Організатори запросили на ефір трьох директорів шкіл, начальника міського управління освіти та голову депутатської комісії з питань освіти. І нардепа Шаповалова. Шаповалов вибачився і відмовився. Освітяни просто не прийшли, не попередивши про свою відмову. 

 

«Не може бути!»

 

Усім запрошеним на программу «Наголос» освітянам «ТелеграфЪ» поставив однакове запитання: що завадило вам прийти? Ось що ми почули:

 Ващенко Анатолій Іванович, директор сш №14:

– У мене так склалися особисті обставини.

 


Бикова Наталя Олександрівна, директор ліцею №11:

– Мені завадили особисті сімейні обставини.

 

14-ту школу знищили, на черзі стоять інші, між тим влада уникає розмови в прямому ефірі


Никифоренко Володимир Михайлович, директор сш №20:

– У мене так склалися сімейні обставини.

 

14-ту школу знищили, на черзі стоять інші, між тим влада уникає розмови в прямому ефірі


Шиян Ольга Миколаївна, голова депутатської комісії з питань освіти:

 Ольга Миколаївна, не дослухавши запитання, кинула телефонну трубку.

 

14-ту школу знищили, на черзі стоять інші, між тим влада уникає розмови в прямому ефірі

 

Москалик Генадій Федорович, завідувач Кременчуцького міського управління освіти:

Секретар пана Москалика спершу з’єднала нас зі своїм шефом, а потім раптом повідомила, що його немає, він поїхав, його викликали у справах.

 

На нашу думку, малоймовірно, щоб у трьох шкільних директорів водночас так склалися сімейні обставини, що це завадило їм прийти на програму. Відсутність голови депутатської комісії з питань освіти та начальника управління освіти теж показові. А їхнє небажання говорити по темі очевидне. До речі, за три місяці, поки точиться скандал навколо знищення 14-ї школи, пан Москалик примудрився жодного разу публічно не висловити власну позицію щодо ситуації. Тож, за версією «Телеграфа», усі п’ятеро освітян виконали побажання міської влади – не ходити на програму.  Бо чому б ще вони могли хором проігнорувати розмову про кременчуцьку освіту у прямому ефірі? Нагадаємо, пані Шиян – голова депутатської комісії з питань освіти – активна учасниця виборчої кампанії міського голови пана Бабаєва. Ну а посада начальника міського управління освіти напряму залежить від його стосунків з владою. Говорити про таке наче нечемно, але ж це – важіль впливу. І надто вже очевидний.

 Час подумати, чому освітянам небажано було приходити на прямий ефір? Маємо версію.

 

 

 

Економія, як прикриття інших цілей

 

 І перший віце-мер пан Погрібний, і мер міста пан Бабаєв неодноразово розповідали кременчужанам, що багатостраждальну 14-школу влада змушена зачинити не заради Центру адмінпослуг, який там збираються влаштувати, а заради економії коштів. Адже школа має катастрофічно низьку наповнюваність та завантаження, тож її утримання лягає на міський бюджет невиправданим тягарем. Тому учні 14-ї школи та їхні батьки не повинні бути егоїстами, а мають погодитись на незручності заради високої мети – економії бюджетних коштів. 

 

 Між тим, інформація, зібрана міським управлінням освіти, не підтверджує слова мера та першого віце-мера про критично низьку завантаженість школи. Дивіться самі.

 

14-ту школу знищили, на черзі стоять інші, між тим влада уникає розмови в прямому ефірі

 

Як бачите, дев’ять міських шкіл мають набагато меншу завантаженість, ніж 14-та.  Тому «ТелеграфЪ» не вважає переконливим твердження представників влади щодо економії коштів шляхом знищення 14-ї школи. Чому ж влада почала саме з неї? За версією «Телеграфа», тому, що школа розташована у самому центрі міста. Це дуже ласий шматок землі. Міська влада розповідає нам, що тут розмістять центр адміністративних послуг – і буде кременчуцьким підприємцям щастя. Між тим, відповідаючи на запитання «Телеграфа», керуючий справами міськвиконкому пан Шаповалов визнав, що коштів на створення центру – 1 млн. 470 тис. грн. – наразі немає. Міська влада сподівалась отримати субвенцію з держбюджету або з Полтави, та не отримала («ТЪ №2»). Отже, школу знищили, а центру поки немає. То що там буде?

 

 Що буде, подивимось. Втім, «ТелеграфЪ» звертає увагу на розташування шкільної земельної ділянки – вона на однаковій відстані і від двох міських вокзалів, і від центрального ринку, і від стадіону «Кредмаш», який давно збираються узяти у комунальну власність. Тож тут може бути і «Дом колхозника» для торговців з ринку, і готель для туристів та спортсменів, і офісні приміщення. А може й дев’ятиповерхівка вирости.  

 

 Небезпека, на нашу думку, полягає в тому, що міська влада не обмежиться знищенням однієї школи. Міський голова свого часу говорив про необхідність закриття трьох шкіл через їхню збитковість. Перший віце-мер пропонував закрити не три, а п’ять шкіл. Та школи – це власність кременчуцької громади, а не двох чиновників. І навіть не тих депутатів міськради, які без вагань «приговорили» 14-ту школу, давши згоду на реконструкцію її приміщення під центр адмінпослуг. Влада не має права одноосібно приймати рішення про знищення закладів освіти в Кременчуці. Вона зобов’язана говорити про це з кременчужанами. Та не хоче – тому, на нашу думку, і не з’являється на прямі ефіри.

Теги:

Комментарии: 17

0
31 января 2013 14:50

Смотрю три дня после возвращения новости "Визита", восполняю информационный голод. Такое ощущение, что у кого-то в голове перемкнуло. Это не журналисты, это медиакиллеры, отрабатывающие заказ. Сегодня уже и смотреть не буду. Не становитесь такими же, "Телеграф".

0
3 851
31 января 2013 15:00

одним словом -БАНДА

0
0
31 января 2013 15:00

В коротскосрочной перспективе "збытковисть" ) , а "покращення життя" украинцев и рождаемость последних лет в будущем приведет к нехватке школ, к этому времени Бабаев приватизирует еще 5 школ, на строительство новых найдут деньги новые мэры..

0
3 294
31 января 2013 15:10

barkas,
Согласен - там журналистов нет... Монтеры, операторы, девушки с микрофоном, прогоноз погоды - на уровне. И ехидная улыбка в кадре у ведущей новостей, "восполняющей информационный голод" кременчужан.

0
0
31 января 2013 15:16

Бабаевцы в наследие получили одну из сильнейших социальных систем — школьное образование и воспитание.Социализм в равной степени предоставлял всем детям доступ к качественному обучению и всестороннему развитию. При новой капиталистической системе государственного обеспечения господин Москалык не в состоянии обещать качественное образование всем детям Кременчуга, поэтому и не пришел на передачу . При рыночной экономике качество образования не гарантирует рабочее место, поэтому достаточно научиться выкручиваться, обманывать и убеждать, чтоб заработать на жизнь. Государственные расходы на школы могут перейти от сметного финансирования, когда по остаточному признаку бросают средства на зарплаты учителям, к подушевому финансированию, но кому это надо ?? ( КПУ ) wink

0
0
31 января 2013 15:34

Далек от того.чтоб защищать Бабаева.Человек бизнесмен и поучаствовал в "мутной" приватизации.Но закрытие школ объективный процесс демографического провала в Украине.Т. е. школы и дальше будут закрываться, а 14я , просто,лакомый кусок..А демографический провал - следствие провала экономики,который начался не при нынешней бездарной власти, а 22 года назад,сами знаете,после чего...

0
0
31 января 2013 15:53

Послухайте: журналісти можуть бути якими завгодно. Поганими, гарними, кривими, косими, розумними... Але чого ніхто з нас не каже, що школи, дитячі садки , лікарні, поліклініки, бібліотеки...закривати не можна ? Чому ими не кажемо, що не можна погрожувати батькам, аби вони швидше переводили своїх дітей зі школи, яку хочуть закрити ?

Закриття дитячих садків теж був об"єктивний процес? Тільки сьогодні потрібно за рік до дати відвідування записати дитину в дошкільний заклад, або доведеться її возити з Крюкова на Молодіжний

0
0
31 января 2013 16:19

малоймовірно, щоб у трьох шкільних директорів водночас так склалися сімейні обставини

може вони живуть разом? усі п`ятеро!

0
0
31 января 2013 17:23

Баркас,а телеграф что-то неправдивое написал? Или анализ провел неправильно? В Кременчуге есть 9 школ с меньшей наполняемостью, но закрывают именно 14-ю? У которой наполняемость более 50%, что по нормативам того же минобразования - норма. У вас есть другое объяснение такому поведению нашей молодой команды? По-моему, все очевидно. И я готов с вами поспорить при всех на 100 баксов, что никакого центра административных услуг в здании 14-й школы не будет. А если и будет, то он займет далеко не все здание. Схема будет примерно такая, через полгода, когда негатив уляжется, задние решением сессии отдадут в аренду. Объяснят это тем, что денег бюджет на ЦАП не выделил, чо зданию то пустовать,ведь можно же в бюджет города заработать на том бабло. Такие как вы в экстазе закатят глазки, надо же как власть о на печется. Далее будет произведен капремонт здания, и будет субаренда для офисов,магазинов, бутиков и прочего. Плавали, знаем :-)

0
0
31 января 2013 17:47

И так понятно, что плевать "освитянам" на вас, на нас и на проч. мешающих жить.
И так понятно, что если нужные люди захотели получить этот кусок земли - они его получат.

У меня только один вопрос: и чё?

Кто-то предпринял какие-то радикальные шаги ради своих детей? Нет.
Ну так в чём тогда смысл гневных разоблачений?

0
0
31 января 2013 19:33

Действительно, кто-то выбрал эпикурейца , а теперь завидует wink

0
0
1 февраля 2013 09:45

В усьому винен "дикий капіталізм", Дарвін, Маркс, Ленін, Сталін, Хрущьов, Брежнєв і так до "плюс бесконечности".

0
3 851
1 февраля 2013 11:56

Якби батьки НЕ захотіли пеерводити своїх дітей, вірніше якби НЕ перевели дітей до інших шкіл, то ніхто б її НЕ закривав. А винний директор, якому пригрозили придати його обертального руху по осі, якою є дітородний орган, якщо той не погодиться на переведення його на інше нагріте місце

0
233
2 февраля 2013 18:24

Мудаки ! Мудаки ! Мудаки !

0
0
5 февраля 2013 14:40

Вопрос к родителям учеников 14 школы: " Кто вас заставил написать заявления о переводе детей в другие школы? И в какой способ? Может дуло к виску представили?" Это уже просто выглядит как то глупо. Все взрослые люди и понимаем, если мы чего то не хотим делать, так этого и не сделаем!! По поводу прихода на передачу освітян города : это все уважаемые люди, образованные, неужели они должны принимать участие в так низко организованном шоу, где ведущая программы /переход на личность/ если вы претендуете на то, что бы вас смотрели, а не переключали после трех минут эфира!

0
3 644
13 февраля 2013 17:48

А зачем Москалика приглашать, марионетку от власти?

0
326
24 февраля 2013 17:39

А когда у нас перевыборы мэра?Кто знает?

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх