Як убезпечити своє житло? Коментар юриста

19.03.2005, 19:03 Просмотров: 2 162
Небажаних квартирантів можна виселити через суд.
Законом не передбачено іншого порядку вирішення квартирних суперечок, навіть якщо житло – ваша приватна власність. Ситуацію коментує адвокат Жанна КРИВИЧ.

- Жанно Олексіївно, чи правомочна відмова працівників міліції вселити власника квартири у його житло, по суті, захоплене іншими особами?
- У юридичній практиці розрізняють поняття самоуправно і не самоуправно зайнятого житлового приміщення. Але в обох випадках Житловий кодекс (ст. 169) передбачає виселення лише в судовому порядку. Для цього треба подати позов про виселення без надання іншого житлового приміщення осіб, що фактично проживають у квартирі. Зазначу, що Житловий кодекс вимагає обов’язкового укладення договору найму житлового приміщення у письмовій формі і попередження квартирантів про виселення за три місяці (ст. 168 ЖК). Краще робити таке попередження через нотаріальну контору, аби мати необхідні докази для суду.
- Що робити, аби запобігти подібним випадкам із житлом?
- По-перше, варто бути обачними і не доручати своє житло стороннім особам, особливо якщо ви не обмежуєте їх у повноваженнях. Підкреслюю, договір найму (оренди) житлового приміщення має бути укладений у письмовій формі відповідно до ст. 811 Цивільного Кодексу України. Якщо житло неприватизоване, має бути укладений договір піднайму з обов’язковою реєстрацією його у житлово-експлуатаційній організації. В обох випадах я раджу чітко визначити умови договору: термін, обов’язки та права сторін (особливо звернути увагу на право вселяти сторонніх осіб), зобов’язання із ремонту житла.
- Доводилося чути про випадки, коли квартиранти самі подають до суду на господарів неприватизованих квартир і виселяють їх…
- Мені невідомо про такі випадки в судовій практиці Кременчука. Відсутність квартиронаймача або членів його родини понад шість місяців у неприватизованому житлі може бути підставою для визнання через особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням (відповідно до ст. 71 Житлового кодексу України). Можливо це тільки в судовому порядку і в разі, коли причини відсутності не були поважними. Квартирант (піднаймач у неприватизованому житлі) не є тією особою, яка може звернутися до суду з відповідним позовом. Такий позов в праві подавати члени родини квартиронаймача або житлово-експлуатаційна організація.



 
0
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх