Кременчук за порогом

12.11.2009, 18:40 Просмотров: 948
Місто перейшло епідерміологічний поріг по захворюваності на ГРВІ.

У Кременчуці таки епідемія грипу. Щоправда, звичайного – випадків захворювання на «свинячий грип» ані у Кременчуці, ані на Полтавщині не зареєстровано. Лікарі заспокоюють і кажуть: зараз захворіло кременчужан менше, ніж торік. І попереджають – попереду ще дві «грипові» хвилі.

Наприкінці минулого тижня Кременчук перейшов епідеміологічний поріг. І вже у понеділок у мерії зібрали усіх-усіх, аби запровадити у місті каратнин та привести служби до готовності. Щоправда, служби були готові зустріти «заразу» ще тиждень тому. Цьому посприяла звістка про «свинячий грип» у Західних регіонах. Про те до нас він, на щастя, не дістався – на Полтавдщині лікарі фіксують лише звичайний грип – «А» та «В». Пристрасті по «свинячому грипу» трохи вщухли. Медики розповідають, що захворюваність на ГРВІ нижча, ніж минулого року. Про це говорить головний санітарний лікар міста Віктор Акімов. За його даними, у січні-жовтні минулого року хворих було приблизно на 8 тисяч більше, ніж за цей же період поточного року. Звичайно ж, половина хворих – діти. На стаціонарі зараз перебуває 20 дорослих і 43 дитини, троє пацієнтів приймають препарат «Таміфлю». Однак важких хворих немає, як зазначає начальник міськздороввідділу Кременчука Валерій Литвиненко. А от обласні лікарі занепокоєні тим, що на Полтавщині багато хворих на пневмонію. Щоправда, важких випадків немає, каже головний обласний лікар Віктор Лисак.

Та хоча в «нашому королівстві» усе тихо, лікарі радять не розслаблятись. Як каже пан Акімов, слід очікувати ще кілька хвиль захворювання.

- Проблема у тому, що медики мають справу із новим вірусом, і з ним щось зробити медицина безсильна, - каже він.

Тож продавці, медики, маршрутники тощо таки ходять у захисних пов‘язках – їх до цього зобов‘язують згори. Хоча, наприклад, у самій мерії із захисною пов‘язкою ви побачите хіба що охоронця – їх майже ніхто не вдягає навіть на нарадах, де обговорюють, як боротись із грипом.

Канікули – цілий місяць!

За даними на вівторок Кременчук перевищив епідеміологічний поріг зовсім не набагато, на 3,5%. І якщо цей показник буде знижуватись, каратнин у місті скасують. А разом із ним можуть скасувати і рішення про запровадження канікул у школах. Щоправда, процедура довга – аби кременчуцькі школярі пішли до школи, дозвіл на це мають видати у столиці. Зараз стосовно цього питання йдуть перемовини. А поки рішення немає, школярі гулятимуть до 23 листопада. Канікули цього року затягнулись – адже діти пішли на два тижні запланованих канікул наприкінці жовтня, потім ввели трьохтижневий карантин. І того – п‘ять щасливих тижнів без граніту наук. У міськуправлінні освіти зазначають – діти отримують завдання, які мають робити вдома. А коли вийдуть на заняття, демонструватимуть, чим займались місяць, своїм вчителям.

- Класні керівники отримали від вчителів завдання, і передали їх через Інтернет, по телефону учням, щоб вони проробляли теоретичний матеріал, тренувались практично. І кожен тиждень класний керівник телефонує батькам, зв‘язується із дитиною, аби дізнатись, як вона працює, - розповідає директор школи №18 Валентина Шендрик.

Пані Шендрик додає, звичайно ж, одразу виставляти оцінки по виконаним завданням ніхто не буде – із дітьми узагальнять матеріал, бо вивчити предмети на три тижні вперед і все зрозуміти по книзі – важко. А от відіб‘ються такі довгі канікули, на її думку, навіть не на тих, кому потрібно здавати зовнішнє оцінювання – вони й самостійно можуть щось проробляти, а на малечі, що ходить у 1-4 класи.
Декому із дітей взагалі пощастило – ці завдання їх поки що не стосуються. У турфірмах кажуть – багато хто прийшов, аби відправити свою дитину у мандрівку, щоб вона не мучилась вдома і не вешталась де не слід. Таких дітей, які поїхали далеко-далеко з України, навряд чи торкнуться шкільні заняття, якщо вони навіть раптово почнуться із дозволу столичних високопосадовців.
Матеріал про те, як діти проводять свій вільний час під час карантину читайте на стор. 14 
0
Автор: mudraya
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх