Непридатний стан житла може бути визнаний судом поважною причиною для не проживання

29.04.2005, 13:04 Просмотров: 971
Так вважає адвокат Жанна Кривич (26.04.05, для “Телеграфа”)
- Людину можна визнати через суд такою, що втратила право на користування державним житлом, за двох причин: у разі відсутності понад шість місяців або у разі вибуття її на інше постійне місце проживання. Перелік причин, які вважаються поважними у разі відсутності людини в найманому житлі понад шість місяців, вказаний у ст.

Коментар фахівця

Так вважає адвокат Жанна Кривич (26.04.05, для “Телеграфа”)
- Людину можна визнати через суд такою, що втратила право на користування державним житлом, за двох причин: у разі відсутності понад шість місяців або у разі вибуття її на інше постійне місце проживання. Перелік причин, які вважаються поважними у разі відсутності людини в найманому житлі понад шість місяців, вказаний у ст. 71 Житлового Кодексу України. Але він не є вичерпним. Суд повинен ретельно дослідити обставини справи, що мають значення для причин тривалої відсутності.
- Чи може стан житла, його непридатність, бути поважною причиною для не проживання у ньому?
- Вважаю, що так, якщо факти будуть доведені в суді. Але треба пам’ятати, що на підставі ст. 30, 99, 103 Цивільно-процесуального кодексу України на відповідача у справі (в даному випадку – мешканця) покладений обов’язок надавати докази. Суд може допомогти в отриманні доказів. Для цього потрібно ставити питання у суді про витребування таких доказів: актів санепідемстанції, актів обстеження житла. Зрозуміло, що в даному випадку позивач (житлово-експлуатаційна організація) не зацікавлений у наданні доказів непридатності житла. 
- Нині посадові особи ЖЕД покладають відповідальність за збереження житла на самих мешканців, посилаючись на ст. 177 Житлового Кодексу.
- На наймодавця (в даному випадку ЖЕД) теж покладені обов’язки своєчасного капітального, поточного ремонту, утримання приміщень (ст.176 Житлового Кодексу). Люди платять за це гроші! Були праві й ті, хто не жив і не платив: проживати неможливо, чи варто платити за такі умови?



 
0
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх