Шпрехенфюрер рекомендує: розпочався Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності

9.11.2017, 12:01 Просмотров: 1 541 Комментариев: 3

Шпрехенфюрер рекомендує: розпочався Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності

ТЪ пише диктант, а ви?

Сьогодні, 9 листопада, у День української писемності та мови о 12.00 на першому каналі «Українського радіо» розпочався марафон Національної єдності в рамках якого, традиційно, проходить Всеукраїнський радіодиктант.

 


Цей проект започаткували у 2000 році. Девіз цьогорічного радіодиктанту – «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета». Акція єднає усі філії Національної суспільної телерадіокомпанії.


«Уперше радіодиктант писали у 2000-му році у травні з нагоди Дня перепоховання Тараса Шевченка і Дня Кирила та Мефодія. Тоді на адресу «Українського радіо» надійшло приблизно 1000 робіт, - пригадує координаторка акції, ведуча спецпроекту «XVII Радіодиктант національної єдності» Аліна Акуленко.

 

За її словами, протягом останніх 17 років ця акція перетворилася зі звичайної перевірки знань української мови на масштабний міжнародний флешмоб. Щороку кількість охочих зростає.


Традиційно текст радіодиктанту складає і читає в ефірі Українського радіо доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, теле- і радіоведучий Олександр Авраменко. Каже, щоразу хвилюється, бо відчуває свою відповідальність перед багатотисячною аудиторією.

 

Як зазначила координаторка акції, ведуча спецпроекту «XVII Радіодиктант Національної єдності» Аліна Акуленко, написати диктант може кожен охочий. Зазвичай це текст на 100-120 слів, який читатимуть двічі.


Текст диктанту звучатиме о 12:30.

 

 

Перевірятимуть лише роботи, надіслані 9 і 10 листопада. Дату відправлення поштою визначатимуть за штемпелем на конверті. Адреса Українського радіо: Київ-1, 01001. Хрещатик, 26. Електронна адреса: rd@nrcu.gov.ua.

 

Минулого року до «Українського радіо» надійшла 21 тисяча і 22 роботи, серед них 18 тисяч 500 диктантів були надіслані звичайною поштою в конвертах, а решта – електронними листами.

Автор: Руслана Горгола Источник фото: pedpresa.ua Источник видео: youtube.com

Долучилися до диктанту?

Комментарии: 3

67
9 ноября 2017 14:10

Второй и третий варианты однотипные, может добавить "Не маю часу, бо працюю, а так долучився б"?


+2
205
9 ноября 2017 14:49

И бюджетники "добровольно-принудительно" сегодня писали диктант. Но в статистике будет выглядеть, что все как один ринулись любить "рідну мову".  


+7
1 163
9 ноября 2017 15:48

Цитата: Fedyaev_D
Но в статистике будет выглядеть, что все как один ринулись любить "рідну мову".  

 

Не городите чушь! Причем тут статистика? Вам никто не запрещает писать диктанты по адресу Шаболовка 37. Строчите туда диктант за диктантами мемуары за мемуарами...пополняйте их статистику....

Насчет "добровольно-принудительно" и "бюджетников" перегибать тоже не нужно. Медики - это такие  же бюджетники. И что, их разве заставляли писать? Однозначно диктант обязаны писать чиновники всех уровней. От председателя сельсовета до президента. Чтобы было видно уровень образования. Ну и учителя само собой...


0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх