Фотограф Піддубної розповів про провокації з Криму

15.10.2017, 17:58 Просмотров: 3 129

Фотограф Піддубної розповів про провокації з Криму

Лише у 5 хвилі мобілізації військовому вдалося потрапити до лав армії

Зв’язківець 17 бату Калугін, до війни працював весільним фотографом, навіть фотографував весілля депутата Кременчуцької міської ради Оксани Піддубної.

 

- Це вона зараз депутат, а тоді вони були ще студентами. Свідком на її весіллі був Віталій Малецький, - згадує боєць – Тоді тільки з’являлися цифрові фотографії, але знімки робив на плівку, яку проявляли у Вінниці, адже там була краща якість фотографій.

 

У 2000 році служив армії прапорщиком, але коли була мобілізація його не взяли на службу в піхоту оскільки він служив на флоті. Лише у 5 хвилі мобілізації військовому вдалося потрапити до лав армії.

 

Спочатку проходив навчання на полігоні в Херсонській області. Полігон мав свої специфічні особисті через те, що розміщений на піску.


 

- Там один пісок, коли копаєш за кілька метрів з’являється вода. Після того як пройде дощ спати в наметах було майже неможливо. Вода випаровувалася і створювала відчуття бані, - говорить боєць.

 

Потім перекинули на позиції в Чаплинку поблизу Армянська за 3 км від лінії кордону з Кримом, де вони простояли 8 місяів.


- На озері Сиваш біля заводу Титан не видно кордону між нашими та їх позиціями. Вони виходять на воду на катерах з воздушною подушкою. От по рації передають, що катера йдуть на нас. Бувало вночі вмикають прожектори або піднімають у небо шар, який видно за 10 км. Перевіряють наші «штанішки», як ми тримаємо лінію оборони. Ми ж бачимо, що на їх позиціях також вириті окопи, стоять бліндажі. Нам видно, як приїжджають туди тентовані вантажівки, в них що завгодно може бути, - розповів військовий.

 

За його словами, як би не командир Олександр Щербина частини хлопців у баті не було.

 

- Коли виїжджали з Херсонської області, то перша колона вже пішла, а командир нас вишикував і говорить: «Ну що відпочили під Кримом? тепер будемо службу нести». Він говорить і посміхається. Всі розуміють, що спати прийдеться де вийде, комусь в машині, хтось собі постелив під машиною, хтось у кузові приліг. У Сан Санича свої фішки, наприклад зараз важко військових притримати на полігоні такий довгий час без передової, а йому вдається, навіть шуткує: «Хто не пройшов Широкий Лан, той в армії не служив», - додав зв'язківець.

Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Фронтовые истории кременчужан:

В этом сюжете "Кременчугский ТелеграфЪ" собрал интервью с кременчугскими бойцами и волонтёрами, которые своими глазами видели ужасы событий на Востоке. Это рассказы о войне, на которой гибли наши защитники, чтобы не допустить продвижения агрессора.

Низкий поклон всем бойцам. Слава Героям! Герои не умирают!Вверх