Кременчуцькі хлопці-скелелази зайняли весь п‘єдестал

11.04.2012, 15:21 Просмотров: 2 191

За рік збірна нашого міста пішла далеко вперед

Вперше на щорічних змаганнях на приз почесного президента Всеукраїнського благодійного фонду «Джерело Дніпра» кременчуцькі спортсмени-скелелази 1997-1999 років народження вибороли всі призові місця. Це безумовний успіх, бо наш клуб відносно молодий.

7-8 квітня на стадіоні «Політехнік» Кременчуцького національного університету відбувся відкритий чемпіонат Полтавщини зі скелелазіння, який проводиться вже шостий рік поспіль за ініціативи КрНУ та Всеукраїнського благодійного фонду «Джерело Дніпра».
Відкрив змагання ректор КрНУ Михайло Загірняк. Він побажав успіху та перемог учасникам чемпіонату, і подякував фонду та, зокрема, почесному президенту Володимиру Матицину за організаційну допомогу і призи для юних спортсменів.

З кожним роком зростає престиж чемпіонату Полтавщини зі скелелазіння, і він збирає все більшу кількість учасників. Нині участь у змаганнях взяло 87 спортсменів, у минулому році їх було 82. Скелелази представляли клуби Полтави, Гадяча, Кіровограда, Дніпропетровська, Краматорська і, звісно ж, Кременчука.

Наш клуб відносно молодий - спортсмени отримали можливість інтенсивно тренуватися у 2006 році: ідею Михайла Загірняка, справжнього ентузіаста скелелазіння, підтримав меценат Володимир Матицин. Так на стадіоні «Політехнік» з‘явився штучний скеледром, де тепер юні спортсмени вдосконалюють свою майстерність. Як довів цьогорічний турнір – вони впевнено йдуть уперед.

Змагання відбувалися серед юнаків і дівчат у трьох вікових категоріях. Турнір складався із двох програм: на швидкість підйому та складність траси. Розіграли 12 комплектів нагород (36 медалей). Із них 8 – у команди Кременчука (тренери – Олена Бутенко та Сергій Косогоров).

При цьому юнаки 1999-1997 років народження зайняли весь п‘єдестал у змаганні на швидкість: Ілля Решетников (І місце), Степан Ківшик (ІІ місце), Буч Перепелиця (3 місце). Ілля взяв також срібло у змаганні на складність. Серед молодших спортсменів 2004 -2000 р. н. перемогу здобули Ярослав Ткач (І місце на швидкість) та Пилип Батрак (ІІІ місце на швидкість, ІІІ на складність). Серед дівчат у категорії 1996 р. н. та старші призове ІІІ місце взяла кременчужанка Валерія Циганюк.
Для порівняння: у минулому році кременчуцькі спортсмени вибороли лише три бронзові нагороди.

Тренер Олена Бутенко задоволена успіхами своїх спортсменів. Вона зазначила, що потенціал, безумовно, є: так, учасник наймолодшої підгрупи Ярослав Ткач вже чотири рази посідав третє місце на всеукраїнських змаганнях.
Всім скелелазам сподобались призи Всеукраїнського благодійного фонду «Джерело Дніпра»: вони отримали спорядження, яке знадобиться на тренуваннях.

Кременчуцькі хлопці-скелелази зайняли весь п‘єдестал Кременчуцькі хлопці-скелелази зайняли весь п‘єдестал