До кінця року Полтавщину планують повністю забезпечити загальнобудинковими тепловими лічильниками

4.04.2017, 10:15 Переглядів: 1 287

На апаратній нараді відзвітувалися за хід опалювального сезону та розповіли про заплановане до кінця року

 

До кінця року Полтавщину планують повністю забезпечити загальнобудинковими тепловими лічильниками

Поточний опалювальний сезон розпочався 17 жовтня. Протягом нього Полтавщина спожила близько 230 млн м3 газу. Цей показник перевищив споживання попереднього сезону та наближений до сезону 2014-15 рр, що обумовлено нижчою середньою температурою за опалювальний період.

 

- Завдання по забезпеченню стабільної роботи комунальних підприємств теплоенергетики та водопровідно-каналізаційного господарства виконано в повному обсязі, — говорить Едуард Рева, начальник управління житлово-комунального господарства Полтавської ОДА.

 

До кінця року Полтавщину планують повністю забезпечити загальнобудинковими тепловими лічильниками

 

Протягом поточного сезону служби оперативно реагували на звернення громадян. Збої опалення в наслідок порушення внутрішньобудинкових систем чи локальних аварій ліквідовувалися швидко. Для цього на об’єктах ЖКГ на території області в цілодобовому режимі працювало 196 бригад.

 

- У порівнянні з 2015-16 рр, за цей опалювальний сезон значно збільшилося число аварій на зовнішніх мережах, — зазначив Едуард Рева. — Це пов’язано зі зношеністю та ветхістю теплових мереж — 22% потребують повної заміни й реконструкції.

 

За опалювальний період виникло 129 зупинок котелень через раптове припинення електропостачання. За словами фахівців, подібні різкі зупинки також впливають на стан мереж.

 

Для забезпечення безперебійного руху автотранспорту в зимовий період 2016-17 рр задіяли до 400 одиниць техніки (в минулі роки це число наближувалося до 580 одиниць).

 

- Щодо економічного стану підприємств комунальної теплоенергетики — станом на 28 березня розрахунок за спожитий газ сягав 65%, що на 4% менше від попереднього опалювального періоду, — повідомив Рева. — Середній показник по Україні — 39%, тобто ми попереду в розрахунку за газ.

 

Загальний борг теплопостачальних підприємств області станом на 1 березня становить 573 млн грн. Начальник Управління планує перекрити цю заборгованість за рахунок різниці в тарифах, погашення заборгованості установами, які фінансуються з державних та місцевих бюджетів, відшкодуванням пільг та субсидій і сплатою боргів населенням.

 

Заборгованість підприємств водопровідно-каналізаційних господарств за електроенергію становить 171,5 млн грн. Рівень розрахунку за січень-лютий склав 99,6%. Найбільшим боржником на сьогодні є «Полтававодоканал» (146 млн грн) та «Кременчукводоканал».

 

Едуард Рева бачить проблему в зменшенні обсягів відшкодування пільг та субсидій з березня внаслідок відсутності наявних обсягів лімітів відповідної субвенції. Управління підготувало два листа — Міністерству фінансів та до Віце-прем’єр-міністра, оскільки без цієї субвенції підприємства не можуть почати підготовку до наступного опалювального сезону.

 

Зокрема, серед завдань з підготовки ЖКГ до нового опалювального сезону Рева назвав необхідність підготувати понад 6 тис. житлових будинків та 778 котелень.

 

Стан встановлення загальнобудинкових вузлів обліку в Горішніх Плавнях та Миргороді становить 100%, у Полтаві найнижчий показник — 40%. Серед районів: Решетилівський — 100%-ве забезпечення, найгірше — в Карлівському — 0%, Машівському — 8,3%, Великобагачанському — 10%, Полтавському — близько 15%.

 

В. о. генерального директора Полтаватеплоенерго Володимир Пасічко повідомив, що впродовж опалювального сезону на мережах підприємства виявлено 74 аварійні ситуації (на 40% нижче від минулого сезону). Час їхньої ліквідації тривав від 3 до 8 годин, тому не вплинув на якість послуг опалення.

До кінця року Полтавщину планують повністю забезпечити загальнобудинковими тепловими лічильниками

 

- На комерційному обліку підприємства знаходиться 594 будинки, — повідомив Володимир Пасічко. — Це 43,6% від їх загальної кількості. З загальнобудинкових лічильників відбувається автоматизований збір даних.

 

Збільшення вартості природного газу та електроенергії призвело до здорожчання тарифу на теплову енергію. Рівень розрахунків споживачів складає 70%, що нижче за попередні роки. Борг населення на 1 квітня склав 134 млн грн, госпрозрахункових споживачів близько 13 млн грн.

 

З метою зменшення заборгованості споживачів у 2016 році ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» подало позовних заяв на суму близько 19 млн грн, та на 6 млн грн — за перший квартал 2017 року.

 

Заборгованість держбюджету за пільги й субсидії перед «Полтаватеплоенерго» станом на 1 квітня — близько 150 млн грн, а заборгованість підприємства за спожитий природний газ на майже 20 млн грн.


— До кінця року плануємо встановити 100% загальнобудинкових лічильників, а це — 750 одиниць, — говорить Володимир Пасічко. — Також реконструюємо аварійні ділянки теплових мереж, продовжимо запровадження системи автоматизованого збору даних з лічильників та замінимо насосне обладнання.

 

Кошти на заплановані заходи планують залучити здебільшого з інвестиційних програм, які затвердять найближчим часом.

 

 

 

Прес-служба Полтавської ОДА

Автор: прес-служба
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Твоя влада:

Проект «Твоя влада» - офіційна сторінка Полтавської обласної держадміністрації

«ТВОЯ ВЛАДА». ПРО ПРОЕКТ

Комунікаційні майданчики розвиваються з неймовірною швидкістю. Обласна влада повинна користуватися ними для ефективного зв’язку з мешканцями Полтавщини.

Відкритість — є одним із головних пріоритетів Полтавської ОДА. Наша структура працює над цим, щоб якомога ефективніша налаштовувати зв’язок з усіма жителями нашої області.

Прес-служба Полтавської ОДА намагається по максимуму використовувати наявні наразі майданчики для комунікації: газети, телебачення, живе спілкування з людьми. Але вже очевидно, що велику частину інформаційного поля зараз займає саме онлайн.

На початковому етапі ми налагодили комунікацію через соціальні мережі: почали інформувати користувачів «Facebook» та «Twitter» про нашу діяльність та робити все можливе, щоб спілкування було діалогом, а не монологом.

Наступний крок — це більш ефективне інформування полтавців про нашу діяльність через інтернет-видання. Полтавська ОДА активно співпрацює з цим видом медіа. Зараз ми відкриваємо проект «Твоя влада», щоб мати можливість показати роботу обласної влади, провести читача коридорами ОДА, познайомити з її працівниками.

Ми готові до діалогу з кожним. Готові до діалогу з Тобою. Тому що ми — Твоя влада.

Прес-служба Полтавської ОДА

Читайте також:



Свіжий випуск (№ 11 від 14 березня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх