Полуниця подешевшає

31.05.2007, 19:05 Просмотров: 1 261
Наприкінці травня на вулицях міста побільшало кременчужан, що обережно несуть кульки, напівзаповнені першою ягодою –  полуницею. Покупців цього товару стало більше, бо ціна на «солодкий товар» упала. Зараз полуницю можна придбати на ринках міста по 14-30 гривень за кілограм. Однак продавці кажуть, що десь за тижднь поспіє ще одна «полунична партія», тоді і ціни трохи впадуть.

Наприкінці травня на вулицях міста побільшало кременчужан, що обережно несуть кульки, напівзаповнені першою ягодою –  полуницею. Покупців цього товару стало більше, бо ціна на «солодкий товар» упала. Зараз полуницю можна придбати на ринках міста по 14-30 гривень за кілограм. Однак продавці кажуть, що десь за тижднь поспіє ще одна «полунична партія», тоді і ціни трохи впадуть. «Дешевої клубники влітку не буде , – ділиться з нами реалізатор. – Менше ніж 7-10 гривень за кілограм вона не коштуватиме». Продавці пояснють це тим, що полуниці на ринку не так уже й багато. «Воно-то квітне рясно, однак невідомо, чи визріє», – пояснює бабуся, яка продає по п’ять гривень півлітрову баночку ягід. – І через погоду рання полуниця запізнилась. Зазвичай я вже 20 травня її продавала. а цього року – 25. А от незабаром дозріє середня, тоді і ціни зменшаться». Продавці чекають, що цього року полуниця буде дрібніша, ніж завжди. Навіть велика поменшає  – не любить ця ягода багато сонця.

Черешню не схотіли брати
Ще одна ягода, яку зазвичай однією з перших куштують навесні – черешня. Але продавці  центрального ринку кажуть, зараз вона «не пішла». «Черешня з’явилась десь три дні тому, але, мабуть, через спеку, вона дуже дрібна, а на смак зовсім як трава. Мені пропонували закупити черешню для продажу, але я не взяла її – побоялась, що не розберуть». Вартість кілограма ранньої черешні чимала, подекуди по 20 гривень за кілограм. Однак це не завадило їй уже у вівторок зникнути з прилавків: кременчужани все розмели.  Із ранніх фруктів на базарі зараз можна побачити персики та абрикоси. Але поласувати ними у цю пору року не кожному по кишені: вони коштують 25 та 50 гривень за кіло відповідно. Реалізатори кажуть, що ці фрукти везуть до нас спеціально з Іспанії.

Фрукти – безпечні!
«Зараз у фруктах ми не знаходимо перевищення нітратів, – розповідає начальник лабораторії ветеринарної медицини Центрального ринку Тетяна Сливка. – Якщо у квітні – на початку травня в тепличних фруктах або овочах вони виявлено, бо в них все накопичується, то зараз такого немає. І полуника і черешня добра, без нітратів. Як правило, ці ягоди завозять до нас із прилеглих сіл, можливо, з Білецьківки чи Онуфріївки.  Що стосується персиків та абрикосів, експертиза показує, що вміст нітратів відповідає нормам. До речі, коли їх везуть із закордону, то там також обов’язково перевіряють на вміст нітратів». 
0
Автор: mudraya
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх